Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Bezdomny 31-latek nie chce pomocy

2013-03-12 13:45:59 (ost. akt: 2013-03-12 14:03:20)
Budynek po stacji PKP

Budynek po stacji PKP

Autor zdjęcia: KPP Nowe Miasto

Wczoraj (11 marca) dzielnicowi z Biskupca kolejny raz odwiedzili mężczyznę mieszkającego w starym budynku dworca PKP w Lipinkach. Nie miał pieniędzy, jedzenia ani opału. Jednak 31-latek nie chciał pomocy.

Funkcjonariusze w ramach programu „Zima” systematycznie odwiedzają osoby mieszkające samotnie bądź bezdomne, by sprawdzać czy nie są one narażone na niebezpieczeństwa związane z niskimi temperaturami.

Do środka budynku po stacji PKP policjanci musieli wejść przez właz piwniczny, służący do zsypu węgla, bowiem nieczynny dworzec został zabezpieczony kłódką przez zarządcę po pożarze, który miał tam miejsce w grudniu ubiegłego roku.

W pomieszczeniu było niezwykle zimno. Z rozmowy z leżącym w fotelu mężczyzną wynikało, że czuł się źle, nie miał żadnych pieniędzy, jedzenia oraz opału, a nawet pieca. Mężczyzna oświadczył jednak, że nie chce pomocy. Nie chciał też pojechać do noclegowni, z której zresztą na własne żądanie niedawno wrócił.

Policjanci nie dali jednak za wygraną i o całej sytuacji powiadomili pracowników miejscowego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, z którymi pojechali do spalonego budynku PKP.

Na miejsce wezwano również ratowników medycznych, by udzielili pomocy potrzebującemu i strażaków, by usunęli zabezpieczenia drzwi umożliwiające udzielenie pomocy. Ratownicy medyczni, po wcześniejszym zbadaniu silnie wyczerpanego mężczyzny, wynieśli go z budynku na krześle. 31-latek trafił do szpitala z podejrzeniem odmrożenia nogi.

Nie był to pierwszy taki przypadek, gdy policjanci uratowali temu mężczyźnie życie. Pod koniec grudnia ubiegłego roku funkcjonariusze narażając swe własne życie ugasili pożar i wynieśli z zadymionego pomieszczenia tego właśnie 31-latka oraz jego kolegę. Mężczyźni wówczas dogrzewając się rozpalili ognisko na drewnianej podłodze budynku.


KPP Nowe Miasto / kajoo
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (19) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. tyt #1024853 | 83.8.*.* 16 mar 2013 08:02

  gopsy to najgorsze darmozjady nieroby dzien zaczynaja od kawy a nie od pracy a kase biora niemała

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. agada #1023743 | 79.162.*.* 15 mar 2013 08:41

  Troch e mi go szkoda. Zawsze sobie tłumaczę że alkoholizm to choroba i trudno żyć z tym. Zaciera się granica i zaburza świadomość wyboru czy jedzenie czy alkohol - oczywiście alkohol bo to silniejsze preagnienie No szkoda chłopaka młody jesczzce Powodzenia

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. a #1023562 | 83.9.*.* 14 mar 2013 23:11

  Jaki bezdomny? Jeszcze parę lat temu było tam zwykłe mieszkanie, a że wszystko: meble nawet drewniane podłogi poniszczyli żeby napalić (nie w piecu tylko rozpalalić ognisko na środku pomieszczenia) I tylko picie się liczyło. Ten bezdomny wraz z rodzicami (którzy już nie żyją) został eksmitowany z kolejowego mieszkania bodajże w Iławie do Lipinek - bo te mieszkanie, również kolejowe było puste. I w ten sposób w Iławie pozbyli się pijackiej rodzinki. Takich to nie żal.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. do ech #1021093 | 79.189.*.* 13 mar 2013 09:35

  Wracając do sedna piszesz bzdury jaki rząd jest odpowiedzialny gdy wzywasz karetkę bez uzasadnionej potrzeby w momencie gdy ktoś potrzebuje jej bardziej ?????? Kobieto martwisz się za wszystkich , żałujesz ok to ładnie ale jesteś tak samo winna tego co się dzieje w kraju jak my wszyscy. No chyba że masz obce obywatelstwo i tylko piszesz żeby pisać. Do swojego zdania masz prawo. Ale nie znając twojego wykształcenia nie wiadomo czy jest fachowe, więc trzeba je pojmować w kategoriach _ narzeka na rząd, patrzy z boku nie robi nic to znaczy POLKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. ech #1020896 | 79.162.*.* 13 mar 2013 01:14

   Tylko za to, jak być powinno jest odpowiedzialne państwo ( czyt. rząd)! My możemy robić, to co możemy ( banał, no cóż), albo raczej to na co pozwalają nam przepisy, czy to co jest zgodne z naszym sumieniem... Czasami wystarczy nie odwracać głowy, choć ma się masę własnych problemów!

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (19)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages