środa, 26 września 2018. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Naprawiliśmy podsyp dla drobnej zwierzyny

2013-05-07 22:59:30 (ost. akt: 2013-05-07 23:09:27)

Autor zdjęcia: Elżbieta Kapusta

Podsyp dla drobnej zwierzyny zbudowaliśmy przed czterema laty i niestety po tegorocznej zimie wymagał on gruntownej naprawy. Wspólnie z naszymi myśliwymi–leśnikami, Panami Arkiem Dobek i Kamilem Gąsiorowskim klasa VI ze Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Lipinkach dokonała tego dzieła.

Zdjęte zostało zniszczone pokrycie dachu z trzciny, usunięte fragmenty roślin z samego podsypu, przekopany teren w jego wnętrzu oraz nałożone gałęzie świerkowe. Przycięto zawadzające, zbyt rozrośnięte gałęzie krzewów wokół oraz umocowano pokrycie dachu. Panowie zobowiązali się do wysypania tam wapna w celu odkażenia tego miejsca i właściwego przygotowania go na następny sezon.

Pan Arek jak zawsze służył radą i cennymi informacjami na temat zwierzyny drobnej oraz znaczenia takich obiektów.

Dla nas była to ważna sprawa, bowiem przez wszystkie te lata uczniowie sami przynosili karmę, głównie w postaci zbóż, które regularnie wykładaliśmy w czasie zimy. Jesteśmy zadowoleni z dobrze spełnionego obowiązku.

Takie wyjścia dawały możliwość nie tylko pomocy zwierzętom ale także dzięki nim dowiedzieliśmy się czegoś więcej. Dzieci wiedziały jak ważna jest kontynuacja raz rozpoczętej pomocy a przy okazji obserwowały ptaki, czy rozpoznawały znalezione tam tropy i ślady.

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na http://biskupiecpomorski.wm.pl/l w ramkę "Zarejestruje się", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages