Wtorek, 19 marca 2019. Imieniny Aleksandryny, Józefa, Nicety

Dzień Ziemi w Szkole w Lipinkach: STOP wypalaniu traw

2013-05-08 21:46:20 (ost. akt: 2013-05-08 21:50:25)

Autor zdjęcia: Elżbieta Kapusta

Wypalanie traw w Polsce jest niechlubną tradycją, z którą od lat zmagają się strażacy, służby leśne i policjanci. Ekolodzy, naukowcy, przyrodnicy i leśnicy apelują, że wypalanie nie jest efektywnym sposobem „odnawiania” gleby. W naszej świadomości niestety panuje mit, że podpalanie traw i słomy poprawia jakość gleby i jest swoistym rodzajem jej nawożenia czy użyźniania.

Każdego roku podkreślamy wagę problemu związanego z procederem wypalania traw, ale zawsze w inny sposób. Nasi uczniowie mieszkają na wsi a tam właśnie kwitnie ten proceder.Tamu problemowi poświęciliśmy obchody Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej im. Juliana Tuwima w Lipinkach.

Zaprosiliśmy strażaków i leśnika, by informacje podane zostały z pierwszej ręki. Zaimprowizowany został alarm w szkole wzbogacony wyciem syreny strażackiej i nasi goście gasili kontrolowany ogień.

To zawsze podoba się dzieciom. Panowie opowiadali o zadaniach, którymi się zajmują oraz jak wielkim zagrożeniem jest wypalanie traw, jak często giną zwierzęta a nawet ludzie. Dzieci miały wiele pytań, na które otrzymały stosowne odpowiedzi. Pożegnaliśmy leśnika i strażaków a my obejrzeliśmy krótki film, który w bardzo konkretny sposób ukazywał skutki wypalania traw.

Mamy nadzieję, że rok rocznie prowadzona edukacja na ten temat da wymierne efekty i ludność zaniecha takiego sposobu „poprawiania jakości gleby”

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na http://biskupiecpomorski.wm.pl/l w ramkę "Zarejestruje się", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages