Wtorek, 20 października 2020. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Szkoła Tuwima wyróżniona prestiżowym certyfikatem

2013-10-31 09:00:00 (ost. akt: 2013-10-30 15:13:45)
Uczniowie dumnie prezentują wyróżnienie

Uczniowie dumnie prezentują wyróżnienie

Autor zdjęcia: Arch. szkołySzkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Lipinkach odebrała certyfikat "Zielonej Flagi". Uroczysta gala odbyła się w Krakowie.

Uczniowie i ich rodzice oraz nauczyciele podejmowali działania polegające m.in. na sadzeniu drzew i krzewów w lesie i remizach śródpolnych, dokarmianiu zwierząt, zbiórce żołędzi i kasztanów dla Koła Łowieckiego "Pełnia" w Łąkorzu.Uczniowie poznawali i liczyli ptaki w ramach akcji Europejskich Dni Ptaków oraz Zimowego Ptakoliczenia, monitorowali i wykazywali stan gniazd oraz "udatność" lęgów bociana białego na terenie gminy Biskupiec.


— Udało nam się nawet doprowadzić do założenia platformy pod gniazdo, które założone było bezpośrednio na drutach. Zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy VI edycję powiatowego konkursu wiedzy o leśnictwie i łowiectwie "Las bez tajemnic". Opracowaliśmy też projekt "Przyrodniczego ogrodu zmysłów" — wylicza Elżbieta Kapusta, nauczycielka przyrody.
Uczniowie musieli opiekować się kasztanowcami, brać udział w zajęciach terenowych, a także zorganizować spotkanie ze strażakami i leśnikiem na temat szkodliwości wypalania traw.

Prowadzono działania uświadamiające nt. materiałów wtórnych i zebrano ponad tonę elektrośmieci. Uczniowie przygotowali ulotki i plakaty. Ponadto prowadzono zbiórkę makulatury, nakrętek i kartridży.


Certyfikaty przyznawane są szkołom na cały rok szkolny i mają zachęcać do ciągłego doskonalenia i rozwoju inicjatyw ekologicznych w szkołach i odnawiania certyfikatu. 


— Jest to dla nas bardzo prestiżowy tytuł, gdyż "Zielona Flaga" jest międzynarodowym tytułem, który nadawany jest szkołom na całym świecie w ramach Programu Eco-Schools, w którym uczestniczy ponad 15.000 szkół z 53 krajów Europy, Afryki, Ameryki Płd., Azji i Oceanii. Eco-Schools jest programem polegającym na podnoszeniu świadomości ekologicznej młodzieży szkolnej poprzez działania na rzecz efektywnego wykorzystania energii i surowców oraz aktywności ekologicznej — informuje pani Elżbieta.opr. Kasia Ochocka
k.ochocka@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. lokomotywa #1233020 | 83.24.*.* 31 paź 2013 10:14

  Patron Julian Tuwim, konkretny - Filomaci Nowomiejscy - czyli kto?Brak konkretu. A może o to chodziło. Rozmyje się, będzie zero.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. pistoleros #1232987 | 83.3.*.* 31 paź 2013 09:26

  Ojczyzną moją jest Bóg Duch Syn i Ojciec wszechświata Na każdej z moich dróg ku niemu.............

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages