Wtorek, 20 października 2020. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Wolność- kocham i rozumiem

2013-11-28 15:11:33 (ost. akt: 2013-11-28 15:14:22)

Święto 95 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Biskupcu obchodzone było pod hasłem: „Wolność- kocham i rozumiem”.

Uroczystość przygotowana przez nauczycieli języka angielskiego - Katarzynę Zakrzewską i Piotra Szylakowskiego odbyła się dwukrotnie: w godzinach przedpołudniowych dla uczniów szkoły oraz o godz. 16.30 dla rodziców.

Całe wydarzenie było swoistą lekcją historii, którą przeżył uczeń Jaś urodzony dnia 11 listopada, przez uczniów nazywany „Jaś - data historyczna”. Jaś z początku był obrażony na kolegów, jednak po lekcji historii, z której dowiedział się o rozbiorach Polski, próbach walk Polaków w celu odzyskania wolności, czasach I wojny światowej, roli Józefa Piłsudskiego dla Polski niepodległej oraz sytuacji, w jakiej znaleźli się Polacy po 123 latach niewoli, zrozumiał, że jego data urodzin jest także ważną datą dla Polski.

Monologi i wiersze przeplatane były pieśniami patriotycznymi wykonywanymi przez chór szkolny, prowadzony przez muzyka - Marka Grzonkowskiego.

Podczas spotkania z rodzicami uczennice naszej szkoły zaprezentowały także program artystyczny, który zaprezentowały podczas konkursu „Wygraj szansę” w ramach Ogólnopolskiego Programu Dydaktyczno- Profilaktycznego „Trzeźwość na co dzień” zajmując zaszczytne I miejsce. Udział w programie finansowany był przez Urząd Gminy w Biskupcu.

Program składał się z 2 części:
I część- prezentacja piosenki „Moja planeta” wykonana przez Amelię Dubanowską oraz program taneczny do piosenki wykonany przez uczennice Agatę Szwaracką, Julię Junkier i Nikolę Grabowską.

II część- promocja zdrowego trybu życia, udział w niej brała cała 25 osobowa grupa uczniów naszej szkoły.
Uczennice do konkursu przygotowali nauczyciele: Marek Grzonkowski, Jolanta Mroczyńska i Żaneta Sadowska.

Opracowała: Zofia Jośko
Zdjęcia: Aleksandra Urban


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Berta #1256647 | 83.9.*.* 29 lis 2013 01:21

    Zdjęcia, które są prezentowane są z uroczystości z obchodów 11-listopada na które program artystyczny przygotowała grupa dzieci współpracująca z Panią Bożeną Rzemińską z Gminnej Biblioteki Publicznej w Biskupcu. Występ ten był w GOK Biskupiec 11-listopada. Szkole w Biskupcu gratuluje refleksu. Z całego powiatu wzmianki o uroczystościach związanych ze Świętem Niepodległości dawno się ukazały na stronach internetowych GN, a Szkoła w Biskupcu obudziła się prawie po 3 tygodniach.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages