środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Długopis uniósł się w powietrzu, a perpetuum mobile oczarowało

2014-03-10 09:31:47 (ost. akt: 2014-03-10 14:33:22)
Pokazy wzbudzały ogromne zainteresowanie

Pokazy wzbudzały ogromne zainteresowanie

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Lipinkach (gm. Biskupiec) wzięli udział w pokazach "Fizyka dla smyka". Nikt się nie nudził — wręcz przeciwnie, dzieci z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyły w lekcji.

Szkoła została laureatem wojewódzkiego konkursu "Zdrowa żywność w przedszkolu i szkole" zorganizowanego przez Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej oraz Ośrodek Edukacji Ekologicznej przy Szkole Podstawowej nr 18 w Elblągu.

Nagrodą był udział uczniów szkoły w pokazach fizycznych z magnetyzmu oraz optyki. "Fizykę dla smyka” prowadził pracownik Akademii Nauki w Olsztynie. W pokazach uczestniczyły dzieci z klas I – VI przez pięć godzin lekcyjnych.

Podczas spotkania przeprowadzono wiele wspaniałych eksperymentów, w których uczniowie brali udział. Pokazy te przybliżały tajemnice otaczającego świata poprzez zabawę i eksperymenty fizyczne. M.in. długopis uniósł się w powietrzu pod wpływem pola magnetycznego, przedmioty wprawiono w ruch - nieskończony, jak również znajdowano je za pomocą wykrywacza metali. Dzięki bawiły się z kolorami, iluzjami optycznymi, odkrywaniem ultrafioletu, "patrzyły" też oczami owadów na otoczenie.

— Jesteśmy ogromnie wdzięczni organizatorom konkursu, za pomysł takiego nagradzania laureatów. Kapitał w postaci wiedzy zdobytej przez zabawę pozostanie w uczestnikach spotkania na bardzo długo. Dzieci reagowały bardzo żywiołowo - na ich twarzach malowały się zaskoczenie, zachwyt i wielką radość. To najlepiej oddaje sens organizowania takich wydarzeń. Naprawdę było warto — mówi Teresa Ziętarska z lipińskiej szkoły.

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na http://nowemiasto.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages