środa, 26 września 2018. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Ostatnie pożegnanie śp. wójta Kazimierza Tomaszewskiego

2014-05-12 10:17:05 (ost. akt: 2014-05-13 10:17:38)
Śp. wójta Tomaszewskiego odprowadzały tłumy

Śp. wójta Tomaszewskiego odprowadzały tłumy

Autor zdjęcia: Katarzyna Ochocka

W miniony piątek (9 maja) tłumy odprowadziły śp. Kazimierza Tomaszewskiego, wieloletniego wójta gminy Biskupiec, na miejsce wiecznego spoczynku.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się różańcem w kaplicy w Szwarcenowie. Następnie odbyła się msza św. w biskupieckim kościele parafialnym. Zebrała się tam niezliczona ilość wiernych. Śp. Wójtowi Kazimierzowi Tomaszewskiemu w ostatniej drodze towarzyszyli nie tylko rodzina, przyjaciele i znajomi, ale również liczne delegacje, przedstawiciele władz wojewódzkich i wielu mieszkańców gminy i powiatu nowomiejskiego. Po mszy konwój składający się z kilkudziesięciu pojazdów przejechał do Krotoszyn. Ostatni odcinek drogi pokonano pieszo, czemu towarzyszyło głośne wycie syren w strażackich autach. W ten sposób druhowie ochotnicy, w imieniu swoim i wszystkich zgromadzonych, oddali cześć wieloletniemu szefowi gminy Biskupiec. Śp. Kazimierz Tomaszewski został pochowany na cmentarzu w Krotoszynach. Przypomnijmy, iż wójt zmarł nagle 6 maja wieczorem, w ostatnim czasie zmagał się z chorobą. kajoo

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na http://nowemiasto.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages