środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Przystań Zdrowie w Płowężu

2014-06-13 23:07:15 (ost. akt: 2014-06-13 23:13:33)
Migawka z ostatniego festynu w Płowężu

Migawka z ostatniego festynu w Płowężu

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W sobotę 14 czerwca w Płowężu, na pograniczu gminy Biskupiec Pomorski i Jabłonowo, odbędzie się impreza plenerowa pn. „Płowęż — Przystań Zdrowie”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11. na boisku miejscowej szkoły.

Kto zdecyduje się zajrzeć do Płowęża nie będzie żałować, bowiem organizatorzy przygotowali bardzo bogaty i różnorodny program.

Będzie prelekcja o historii ziołolecznictwa franciszkańskiego, inscenizacja w wykonaniu uczniów i obozowisko historyczne "Szaniec".
Zaprezentuje się stoisko z biżuterią historyczną, będą też konkursy i zabawy dla publiczności.

Przygotowano pokaz dawnych zawodów i rzemiosła, a na stołach będzie zdrowa żywność z tradycyjnej kuchni, czyli pokaz połączony z degustacją przygotowaną przez koła gospodyń z Płowęża i Nowej Wsi. Jak przebiega wędzenie ryb słodkowodnych według starych receptur wraz z pokazem wyplatania sieci rybackich zaprezentuje rybak Krzysztof Kamiński.


Działała będzie pracownia witrażu (zajęcia warsztatowe) oraz pracownia rzeźby znanego twórcy "Telekamery" — Kuby Matejkowskiego. Inni twórcy pokażą koronkarstwo, malowanie na porcelanie, haft ręczny różnymi technikami.

To tylko niektóre tematy bogatego programu imprezy, na którą zaprasza stowarzyszenie „Kuźnia”. Przedsięwzięciu patronuje "Gazeta Nowomiejska".


ul
 

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages