środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Śpiewali i grali ku radości pani Anny

2014-06-18 18:52:57 (ost. akt: 2014-06-18 18:57:05)
Piotr Grzywacz poświęcił swój występ mamie

Piotr Grzywacz poświęcił swój występ mamie

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

Szósty memoriał śpiewaczy im. Anny Grzywacz odbył się w Łąkorzu. W kościele zaśpiewało jedenaście zespołów. Anna Grzywacz od dzieciństwa interesowała się muzyką i śpiewem.
W 1985 roku wspólnie z Elżbietą Czaplińską - szefową Koła Gospodyń Wiejskich stworzyła zespół wokalny "Byle Babki", który do dziś występuje na różnych imprezach. Zmarła w 2007 roku.
Po śmierci pani Anny członkinie śpiewaczej grupy wpadły na pomysł, by organizować przegląd śpiewaczy poświęcony pamięci założycielki łąkorskiego zespołu.Tegoroczne spotkanie w kościele rozpoczęło się od mszy świętej odprawionej przez ks. Jacka Borkowskiego, proboszcza parafii. Potem przyszedł czas na VI Przegląd Zespołów Wiejskich "Początek Lata" im. Anny Grzywacz.
Koncertowali: "Byle Babki" z Łąkorza, "Wrzosy" z Lubawy, "Karbowianie" z Karbowa, "Radość" z Biskupca, "Wesołe Kumoszki" ze Zbiczna, "Serenada" z Karbowa, "Łoszaki" z miejscowości Ścienka, "Arioso" ze Świedziebni, "Złoty Wiek" z Gruty i "Józefinki" ze Świecia. Interesujący pokaz sygnałów myśliwskich zaprezentował Piotr Grzywacz z Tucholi, syn pani Anny.Grażyna Jonowska Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages