Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

XI Święto Gęsi w Biskupcu Pomorskim już za nami

2014-07-22 09:06:41 (ost. akt: 2014-07-22 09:16:33)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Jedenaste już Święto Gęsi zorganizowane przez Iławskie Stowarzyszenie Producentów Gęsi oraz wójta biskupieckiej gminy, w niedzielę zdominowało Biskupiec. Na dorocznym festynie bawiło się ponad cztery tysiące osób.

Impreza ma od wielu lat swoich stałych gości, którzy ciągną z różnych stron na doroczny festiwal smaków z gęsiną w roli głównej. Na wszystkich, którzy zdecydowali się zajrzeć do Biskupca czekały degustacje, kiermasze występy artystyczne i konkursy, a także sklepik z gęsimi wyrobami.


Sporym zainteresowaniem cieszył się pokaz kulinarny z degustacją potraw z gęsiny. Dwóch Pawłów — Sulski i Wiśniewski przyrządzili gulasz z gęsich żołądków oraz zieloną sałatkę, którymi poczęstowano liczną grupę smakoszy. Natomiast jury wybrane spośród publiczności amfiteatru zadecydowało, kto w tym roku będzie zwycięzcą konkursu kulinarnego.

Najwięcej punktów niezależna komisja przyznała paniom z koła Gospodyń Wiejskich w Szawrcenowie. Drugie miejsce zdobyło KGW z Rożentala, a trzecie KGW w Podlasku.


Wśród zespołów, które wystąpiły w amfiteatrze, była grupa folkowa "Fest", zespoły "Sumptuastic" oraz znana grupa "Loka". Obie kapele podbiły serca słuchaczy. Na koniec zabawę pod chmurką poprowadził zespół "Tropic".


Dzień wcześniej, przed imprezą odbyła się w Biskupcu tradycyjna konferencja dla oficjalnych gości, na której poruszano tematykę kulinarnego przygotowywania mięsa gęsiego i jego odżywczych walorach. Ponadto mówiono o rynku mięsa drobiowego
.
Krystyna Ziejewska, prezes Iławskiego Stwarzyszenia Producentów Gęsi przypomina, że impreza została sfinansowana z Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego.

ul

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na http://nowemiasto.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. prawda w oczy kole #1444990 | 95.49.*.* 22 lip 2014 21:32

  Powtarzam swoje pytanie: dlaczego nikt nie zabrał tym chłopakom kluczyków? Przerażają mnie komentarze typu: "byli dorośli" czy "sami sobie winni". Przecież oni mogli tym samochodem zabić nie tylko siebie, ale i Twoje dziecko! Dlaczego w imię zaściankowej fałszywej solidarności z pijakiem wstydzimy się reagować? Dlaczego w np. Warszawa ma inne standardy i tam się nie wstydzą? Przeczytajcie to: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,123 133,16354278,Poniedzialek_na_ulicach_War szawy__21_07_2014_,,,1072834.html Może ci ludzie uratowali komuś życie, nie tylko tej kobietce, o której mowa w tekście.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. misia #1444815 | 83.9.*.* 22 lip 2014 17:58

   Współczuję rodzinom, bo to oni zostali z bólem i rozpaczą. Niemniej jednak cieszyć się zostaje, że po drodze ci samobójcy nie zabili kogoś niewinnego. Młodzi ludzie - dlaczego wy nie szanujecie swojego życia - tylu ludzi walczy, by przeżyć choć jeszcze jeden dzień.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. ktos #1444762 | 5.184.*.* 22 lip 2014 16:57

   A co ten tragiczny wypadek ma wspólnego z zabawą?Było tam mnóstwo ludzi-zupełnie dla nich obcych,którzy pojechali się tam bawic.Każdy mądry po czasie i mocny tylko w słowach a tak naprawdę nikt nie wie jak było naprawdę.Owszem,znajomi,którzy z Nimi byli mogli kluczyki im zabrac,ale z drugiej strony byli dorośli,mieli świadomośc czym może się to skończyc.. I nie pieprzcie kto winien a kto nie tylko po prostu się pomódlcie-to dla chłopaków będzie najlepsze a nie roztrząsanie całej sytuacji.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. prawda w oczy kole #1444470 | 95.49.*.* 22 lip 2014 10:06

    Wszyscy się bawili, a skończyło się tragicznie. Dlaczego nikt tym chłopakom nie zabrał kluczyków? Przeszkadzałoby to w zabawie?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages