środa, 26 września 2018. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Łąkorz czyta Sienkiewicza

2014-09-07 10:57:10 (ost. akt: 2014-09-07 17:36:44)

Autor zdjęcia: Daniel Zdanowski

Już po raz trzeci odbyło się Narodowe Czytanie, akcja pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W tym roku cała Polska czytała "Trylogię" Henryka Sienkiewicza. Do akcji dołączyła się łąkorska biblioteka.

Dwa lata temu Polacy wsłuchiwali się w "Pana Tadeusza", a podczas poprzedniej edycji w utwory Aleksandra Fredry. W tym roku przyszedł czas na Henryka Sienkiewicza.

Do Narodowego Czytania włączyła się Biblioteka w Łąkorzu. Akcję rozpoczęto 6 września o godzinie 15 w Domu Kultury. Grono słuchaczy w skupieniu wsłuchiwało się w kolejne fragmenty Trylogii. Fragmenty przedstawiali kolejno: Alina Martko - nauczyciel j. polskiego w Szkole Podstawowej w Łąkorzu, Cezary Czapliński - uczeń Z.S. im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim, Jan Ostrowski - prezes Stowarzyszenia Ochrony Przyrody i Dziedzictwa Kulturowego, Angelika Dobek - nauczyciel w Gimnazjum w Bielicach, Krystyna Grzywacz - przedstawicielka Rady Parafialnej, Grażyna Jaskulska z KGW Łąkorz oraz Jerzy Czapliński - przewodniczący Rady Gminy Biskupiec. Lektorzy przedstawiali swoje fragmenty powieści w pięknej, klimatycznej scenerii, którą przygotowała organizatorka wydarzenia Małgorzata Szustak.

Na koniec wręczono nagrody za czytanie ze zrozumieniem, które kilka dni wcześniej odbyło się w miejscowej podstawówce i nawiązywało do życiorysu bohatera tegorocznej akcji.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na biskupiecpomorski.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: dz

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages