środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Spotkanie z artystami, wykład, Jarmark Ludowy i Festiwal Chleba

2014-09-18 14:27:51 (ost. akt: 2014-09-18 14:31:16)
Każdy mógł posmakować najlepszego chleba Festiwalu

Każdy mógł posmakować najlepszego chleba Festiwalu

Autor zdjęcia: Kasia Ochocka

Stowarzyszenie Ochrony Przyrody i Dziedzictwa Kulturowego oraz Muzeum Lokalne w miniony weekend zaprosiło do Łąkorza na spotkanie z lokalnymi artystami oraz wykład dotyczący Mazurów. Odbyły się również VII Jarmark Ludowy i I Festiwal Chleba Ziemi Lubawskiej.Najpierw w Muzeum Lokalnym odbyła się wystawa malarstwa — akwareli autorstwa Henryka Gajewskiego z Lipinek oraz rękodzieła Agnieszki Niczyporuk z Babalic.

Następnie można było usłyszeć od Jana Ostrowskiego — kustosza muzeum kilka ciekawostek dotyczących wystawy "Czasy Międzywojenne". Eksponaty w większości pochodziły od śp. Adeli Kobylskiej, a przekazali je Mirosława i Krzysztof Bartkowscy z Łąkorza.

Można też było obejrzeć stare mapy z kolekcji Krzysztofa Kliniewskiego z Nowego Miasta i usłyszeć wykład kustosza pn. "Dzieje Mazurów na Ziemi Lubawskiej".
Następnie na boisku przy Wiejskim Domu Kultury odbył się Jarmark Ludowy i Festiwal Chleba. Były występy artystyczne, konkursy, pokazy i zabawy.

Najważniejszym punktem było rozstrzygnięcie konkursu "Na tradycyjny najlepszy chleb". Koordynowali go Mirosława Barkowska i Jan Skuzjus, a jurorami byli Stanisław Jędrzejewski (Stowarzyszenie Ochrony Przyrody i Dziedzictwa Kulturowego), Daniel Zdanowski (przedstawiciel Koła Gospodyń Wiejskich), Grzegorz Witkowski (Urząd Gminy Biskupiec) i Katarzyna Ochocka (Gazeta Nowomiejska).

Zwycięski chleb, który otrzymał od jury 226 punktów przygotowały panie z KGW z Jamielnika. Drugie miejsce (224pkt) otrzymała Barbara Bagrowska z Jamielnika, trzecie miejsce przyznano Krystynie Grzywacz z Łąkorza (220pkt). Wyróżnienia otrzymały: Anna Pieńczewska z Jamielnika, Cecylia Domżalska z Gwiździn i Beata Karbowska z Łąkorza.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Anna #1488255 | 83.9.*.* 19 wrz 2014 09:50

    Dziewczyny ,bardzo Wam dziękuję za chleb,Basi za opiekę:).

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages