Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Harcerze już przywitali jesień

2014-09-18 15:34:19 (ost. akt: 2014-09-18 15:37:52)
Podczas apelu na bazie harcerskiej w Gaju

Podczas apelu na bazie harcerskiej w Gaju

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Chociaż nie mamy jeszcze kalendarzowej jesieni, jednak niektórzy już ją powitali. Mowa to o nowomiejskich zuchach, harcerzach i instruktorach, którzy spotkali się na Rajdzie "Złotego Liścia".

Trzydniowe spotkanie zaplanowano tradycyjnie na Bazie Obozowej Hufca ZHP Nowe Miasto Lubawskie w Gaju koło Łąkorza. Właśnie tam zjechały się aż 124 osoby, by wziąć udział w Rajdzie "Złotego Liścia".
Jak informuje przewodnik Rafał Żurawski, komendant nowomiejskich harcerzy, rajdowicze przyjechali do Gaju z: Nowego Miasta Lubawskiego, Szwarcanowa, Grudziądza, Jabłonowa Pomorskiego i Brodnicy. W tym roku zmagania odgrywały się wokół bitwy pod Falaise.Podczas zajęć tematycznych i biegu na orientację uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę harcerską i związaną z tematyką rajdu. Harcerzy odwiedzili też nowomiejscy policjanci, którzy mówili o bezpiecznym poruszaniu się po drogach i odpowiadali na zadane pytania. 
WYNIKI RYWALIZACJI


I miejsce — patrol 19 Gromady Zuchowej "Poszukiwacze Przygód" z Nowego Miasta Lubawskiego oraz patrol z 9 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej "Impuls" z Grudziądza


II i III miejsce — patrole z 16 Nowomiejskiej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej "Płomienie" im. Szarych Szeregów. Grażyna Jonowska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages