środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Żniwne świętowanie w Biskupcu Pomorskim

2014-09-21 23:16:30 (ost. akt: 2014-09-21 23:24:50)
Katarzyna Milewska z Łąkorza, i Wojciech Wydorski z Biskupca pełnili role tegorocznych starostów dożynkowych

Katarzyna Milewska z Łąkorza, i Wojciech Wydorski z Biskupca pełnili role tegorocznych starostów dożynkowych

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Gospodarzem tegorocznych Dożynek Powiatowych połączonych z gminnymi był Biskupiec Pomorski. Na święto plonów do amfiteatru ośrodka kultury przybyło kilka tysięcy gości.

Uroczystość dożynkową zapoczątkowała uroczysta msza święta, którą w koncelebrze kapłanów odprawił nowy proboszcz biskupieckiej parafii — ks. Tomasz Gańko.

Starostami tegorocznego święta plonów wybrano Katarzynę Milewską z Łąkorza, i Wojciecha Wydorskiego z Biskupca. To właśnie oni wraz z samorządowcami poczęstowali uczestników mszy chlebem przygotowanym z tegorocznych zbiorów.Po części religijnej, korowód dożynkowy złożony z gości i delegacji sołectw z wieńcami ruszył w takt orkiestry dętej z Kurzętnika do amfiteatru.Podczas części oficjalnej uczczono pamięć zmarłego wójta gminy Biskupiec — Kazimierza Tomaszewskiego, a następnie mikrofon przekazano gościom.


Kolejnym punktem programu było wręczenie odznaczeń i podziękowań rolnikom, którzy pracą i działalnością społeczną wyróżniają się w swoim środowisku. 
Nieodłącznym elementem dożynkowego święta był konkurs wieńców. Gminne współzawodnictwo wygrały Piotrowice przed Podlaskiem i Osetnem. Pozostałe żniwne kompozycje otrzymały wyróżnienia. Był też drugi konkurs rangi powiatowej. Tu najlepiej wypadły również Piotrowice. Drugie miejsce jury przyznało sołectwu w Sugajenku, a trzecie otrzymała wieś Radomno. Dwa wyróżnienia powędrowały do Nowego Miasta oraz Zwiniarza.


Podczas wielogodzinnego maratonu rozrywkowego na scenie zaprezentowały się zespoły muzyczne i formacje taneczne. Gwiazdą wieczoru był Krzysztof Krawczyk, senior i weteran sceny rozrywkowej. Artysta przypomniał swoje znane przeboje wzbudzając aplauz publiczności. Zawiódł jednak część fanów, bowiem po koncercie nie wyszedł do oczekującej przy barierce sporej grupy wielbicieli, którzy liczyli na kolekcjonerski autograf. 
Więcej informacji i nazwiska wyróżnionych na dożynkach, przedstawimy na łamach piątkowej Gazety Nowomiejskiej.Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na http://nowemiasto.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ula #1491440 | 77.87.*.* 23 wrz 2014 12:40

  Ten Krawczyk to jak Ferdynand Kiepski z krzyża zdjęty..

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. gość #1491420 | 95.51.*.* 23 wrz 2014 12:13

  nie wszystkim się dogodzi jednym pasowała sobota innym nie ... ale ogólnie było fajnie coś się działo w amfiteatrze mimo że raz czy dwa w roku ..Biskupiec był ślicznie ustrojony przepiękne były postacie ze słomy ma ktoś talent ... gratulacje a najbardziej świnki byłe rewelacyjne .....

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. zibi #1490745 | 83.9.*.* 22 wrz 2014 15:27

  Plan dożynek bardzo nie precyzyjny. Dużo osób myślało, że Krawczyk będzie o 20.00, a był o 18.00 i nie dotarło na czas. Dzieci z Hecy mówiły, że mają występ o 21.00, a zaczęli wcześniej swój pokaz z "ogniami". Tak w ogóle te dożynki to w tym roku bardziej reklama niektórych kandydatów na Wójta Biskupca niż święto plonów. Tradycja, tradycją, ale formuła dożynek trochę się wyczerpała. Już czas na nowe pomysły. Ogólnie nie było źle, bo pierwszy raz władza poszła po rozum do głowy i zrobiła imprezę w sobotę o co mieszkańcy Biskupca zabiegali od dawna ... a najważniejsze dla większości, że było ...piwo, bez tego na takich festynach ludzie nie potrafią się bawić. Mało kto zwrócił uwagę na naprawdę dobry zespół z Olsztyna The Dorsh.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. biskupec #1490667 | 83.24.*.* 22 wrz 2014 13:22

  no i po dozynkach 2 imprezy w roku w Biskupcu

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages