Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

,,Jan Paweł II – Świętymi bądźcie”

2014-10-16 17:25:27 (ost. akt: 2014-10-16 17:28:00)
Wręczono nagrody w konkursie plastycznym

Wręczono nagrody w konkursie plastycznym

Autor zdjęcia: Aleksandra Urban

To ogólnopolskie hasło przyświecało uroczystości szkolnej SP w Biskupcu z okazji XIV Dnia Papieskiego, którą przygotowali: katechetka – Dorota Narewska oraz ks. Krzysztof Stasal.

Pomocą służyli im również: Kamila Smolińska ( gra na gitarze) oraz Łukasz Foj (prezentacja multimedialna). Uczniowie klas szóstych oraz członkowie Scholi przypomnieli ważniejsze wydarzenia z życia Jana Pawła II od momentu jego wyboru na Papieża aż do śmierci. Wydarzenia przedstawione przez uczniów uzupełniane były prezentacją multimedialną.

Uroczystość ta była zarówno hołdem oddanym przez naszą szkolną społeczność największemu Polakowi wszechczasów – Świętemu Janowi Pawłowi II, który emanował świętością, czyli pięknem swojego człowieczeństwa, bogactwem osobowości, dobrocią, mądrością i miłością, jak też podziękowaniem za jego pontyfikat, umiłowanie Boga i każdego człowieka, bez względu na rasę, pochodzenie i wyznanie, za jego człowieczeństwo, pochylanie się z czułością nad biedą człowieka oraz odważne stawanie w każdej sytuacji po stronie świętości, godności człowieka i rodziny.

Informacje słowne urozmaicone były pieśniami wyrażającymi miłość do Ojca Św. Nie odbyło się oczywiście bez jego ulubionej pieśni - ,,Barki’’. Tego dnia wręczono też nagrody za konkurs plastyczny związany z tematem tegorocznego hasła papieskiego. Zwycięzcami zostali w kl. I-III : Marcel Smolarczyk, Aleksandra Kaczorowska i Jakub Wojciechowski. Wyróżniono też pracę Agaty Bernaciak i Kingi Michalik. W klasach IV-VI zwycięzcami zostali : Julia Suszyńska, Daria Michalik i Oliwia Cwyl, zaś wyróżnienia : Zoja Cichór i Aleksandra Witkowska.

Zofia Jośko — SP Biskupiec


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Berta #1509940 | 79.191.*.* 16 paź 2014 20:36

    Jeśli w tej szkole jest nawet 100% dzieci Katolików to i tak ta szkoła jest świecka i uroczystości religijne powinny odbywać się w kościele, ewentualnie w salce katechetycznej. Dzieci powinny od małego być uczone, że jest rozdział Kościoła od Państwa. W tej szkole jednak nawet matematyki uczy ksiądz.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages