Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Pamięć o Friedrichu Lange

2014-10-29 10:07:38 (ost. akt: 2014-10-29 10:13:19)
Przy nagrobku Jadwiga Wiśniewska, przewodnicząca nowomiejskiego oddziału Stowarzyszenia Ludności Pochodzenia Niemieckiego

Przy nagrobku Jadwiga Wiśniewska, przewodnicząca nowomiejskiego oddziału Stowarzyszenia Ludności Pochodzenia Niemieckiego

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Cmentarzyk rodziny Lange, właścicieli majątku w Łąkorku, odwiedziła delegacja Stowarzyszenia Ludności Pochodzenia Niemieckiego oraz Szpitala Powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim. Na grobie Friedricha Lange, lekarza i budowniczego nowomiejskiego szpitala złożono kwiaty i zapalono znicze.

Jest to tradycja kontynuowana od wielu lat w okresie Święta Zmarłych. W delegacji, która w tym roku odwiedziła kameralny cmentarzyk w Łąkorku znaleźli się Jan Karwowski, dyrektor szpitala, Alicja Prusakowska, szefowa administracji szpitala oraz Jadwiga Wiśniewska, przewodnicząca Stowarzyszenia Ludności Pochodzenia Niemieckiego w towarzystwie członka Edmunda Tessmera.

Przypomnieć warto, że w 2008 roku obchodzono 100-lecie założenia szpitala w Nowym Mieście. Od tego czasu Szpital Powiatowy nosi imię Friedricha Lange. Doktor z Łąkorka zbudował również szpital psychiatryczny w Biskupcu Pomorskim.

Zabytkowym cmentarzem od ubiegłego roku opiekuje się w formie wolontariatu jeden z mieszkańców okolic. Więcej informacji na ten temat znajdzie się na łamach piątkowej Gazety Nowomiejskiej.
ulWięcej  informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na http://nowemiasto.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages