środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Świątecznie w gminie Biskupiec Pomorski

2014-11-11 13:59:27 (ost. akt: 2014-11-11 17:29:46)
Występ artystyczny na scenie Gminnego Ośrodka Kultury

Występ artystyczny na scenie Gminnego Ośrodka Kultury

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Wzorem lat ubiegłych w Biskupcu Pomorskim pod kamiennym obeliskiem złożono kwiaty i zapalono znicze z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Na skwerze w centrum miejscowości zebrali się przedstawiciele placówek oświatowych, stowarzyszeń, kombatanci, seniorzy oraz samorządowcy. Honorową wartę przy pomniku sprawowali druhowie z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Po krótkim apelu i złożeniu wiązanek przez delegacje, wszyscy udali się na mszę świętą do kościoła pw. św. Jana Nepomucena, która odprawił ks. Tomasz Gańko, proboszcz parafii.
Końcowym akcentem uroczystości w Biskupcu Pomorskim był występ młodych artystów skupionych w biskupieckiej bibliotece.

Jednak seniorom z zespołu Radość z Gminnego Ośrodka Kultury nie spieszyło się do domów i w swoim gronie, przy dźwiękach akordeonu, urządzili biesiadę z repertuarem patriotycznych pieśni.

ul


W Ostrowitem też patriotycznie

Z okazji dnia niepodległości z inicjatywy księdza proboszcza Michała Napierały, w kościele p.w. św. Jakuba Apostoła w Ostrowitem została odprawiona msza święta, której przewodniczył ks. Grzegorz Malinowski, proboszcz parafii w Białutach koło Działdowa.

Ks. Napierała wygłosił poruszające kazanie na temat umiejętności korzystania z odzyskanej wolności i patriotyzmu. Na mszy obecni byli licznie zgromadzeni mieszkańcy parafii, pięknie prezentowali się strażacy w mundurach z miejscowej OSP, zuchy w mundurach. Szkoła Podstawowa w Ostrowitem przygotowała inscenizację słowno-muzyczną, przypomniano okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości, wzruszenie wzbudziły odśpiewane przez zuchy pieśni "My pierwsza brygada", "Maszerują strzelcy", "Przybyli ułani".

Na koniec minutą ciszy uczczono pamięć wszystkich, którzy polegli za wolność Polski.

ea
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Berta #1542052 | 79.191.*.* 12 lis 2014 00:18

    Szkoda, że na uroczystości są tylko gminne vip-y i członkowie gminnych organizacji. Zwykłych mieszkańców Biskupca jak na lekarstwo. Ładny występ biskupieckiej młodzieży warto byłoby pokazać też innym mieszkańcom, a tak rok rocznie występy widzą tylko uprzywilejowani. Dlaczego nie ma wszędzie zaproszeń na to wydarzenie, dlaczego nie jest o nim głośno? Dlaczego nikt nie próbuje zmobilizować chociaż części mieszkańców ? Prezydent Komorowski zachęca do tego by wszyscy razem świętowali, to święto ma łączyć nie dzielić. Drogie Władze Gminy otwórzcie się w końcu na zwykłego mieszkańca. Zróbcie to za rok, udowodnijcie, że na mieszkańcach wam zależy nie tylko w czasie wyborów. Zróbmy to RAZEM za rok i razem cieszmy się z wolności, bo to ma być podniosłe, ale i radosne święto. Wszystkim życzę zdrówka.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages