Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Wzory lubawskie wyszukane z lamusa

2014-12-06 07:00:00 (ost. akt: 2014-12-05 17:35:39)
Warsztaty w Ostrowitem

Warsztaty w Ostrowitem

Autor zdjęcia: Nadesłane

Parafia p.w. Św. Jakuba Apostoła w Ostrowitem (gmina Biskupiec Pomorski) zakończyła realizację projektu „W poszukiwaniu lubawskich wzorów-warsztaty rękodzieła”. Pokłosiem przedsięwzięcia jest m. in. folder obrazujący wyniki poszukiwań przedmiotów i prace uczestników warsztatów.

Realizacja projektu rozpoczęła się w lipcu. Wspólnie z „Gazetą Nowomiejską”, z pomocą Czytelników trwały poszukiwania starych zdobionych przedmiotów pochodzących z naszego regionu.

— Po skonsultowaniu zgromadzonych motywów zdobniczych z Muzeum Ziemi Lubawskiej były one następnie wykorzystane w trakcie warsztatów rękodzieła do zdobienia drewna i ceramiki. Warsztaty odbyły się we wrześniu w Ostrowitem, a wzięło w nich udział 18 osób — mówi Ewa Adamczak z grupy inicjatorów przedsięwzięcia.

Jako podsumowanie wszystkich działań wydano folder przedstawiający wyniki poszukiwań oraz prace uczestników warsztatów. W folderze zamieściliśmy również kilka wzorów opracowanych przez Dariusza Domolewskiego na bazie wzoru ze starej skrzyni posagowej znajdującej się w zbiorach Muzeum Ziemi Lubawskiej.

Folder trafi między innymi do wszystkich urzędów gmin z terenu działania LGD Ziemia Lubawska i zapewne przyda się w działalności promocyjnej i kulturalnej.

Nadmienić trzeba, że projekt, któremu patronowała „Gazeta Nowomiejska” był współfinansowany z Europejskiego Funduszu na Rzecz Obszarów Wiejskich Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie, Instytucją Zarządzającą Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
ul

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. oki #1597925 | 83.6.*.* 6 gru 2014 10:02

    Wyszukane z lamusa ????? Co to za tytuł ???

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages