środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Strażacy z Biskupca prezentowali się w szkole

2015-01-20 13:14:52 (ost. akt: 2015-01-20 13:23:33)
Pokaz zorganizowany przez strazaków ochotników w biskupieckiej szkole

Pokaz zorganizowany przez strazaków ochotników w biskupieckiej szkole

Autor zdjęcia: Nadesłane

W ramach działań mających zapewnić bezpieczeństwo uczniów w szkole i poza nią, w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Biskupcu pojawili się strażacy z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

W spotkaniu ze strażakami wzięli udział uczniowie klas V i VI. Naczelnik straży w Biskupcu — Jan Atłachowicz krótko omówił działania, z którymi strażacy muszą się uporać w swej pracy.

Oprócz gaszenia pożarów są to akcje ratownicze, usuwanie szerszeni, usuwanie zwalonych konarów drzew i inne. Strażacy zaprezentowali również wodoszczelny ubiór ratownika do akcji na wodzie oraz sprzęt ochrony dróg oddechowych z aparatem tlenowym.

Naczelnik Atłachowicz przestrzegał przed zabawą na zamarzniętych zbiornikach wodnych, apelował też o rozwagę w innych sytuacjach.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz pierwszej pomocy. Jeden ze strażaków pokazał jak należy sprawdzać puls, wykonać opatrunek i jak zapobiegać szokowi u poszkodowanego.
W trakcie tego pokazu, uczniowie odpowiadali na pytania — jak należy wezwać pomoc, jak należy się zachować widząc wypadek i jak udzielać pomocy poszkodowanym. Za poprawne odpowiedzi uczniowie otrzymywali opaski odblaskowe, które poprawiają bezpieczeństwo pieszych po zmroku.


Kolejnym punktem pokazu była możliwość obejrzenia samochodu strażackiego znajdującego się przed szkołą oraz sprzętu będącego na jego wyposażeniu. Jednak zanim to nastąpiło, strażacy przeprowadzili ewakuację grupy biorącej udział w zajęciach.

Ewakuacja przebiegła szybko i sprawnie, z czego strażacy byli bardzo zadowoleni. Spotkanie zakończyło się efektowną kurtyną wodną.
Na koniec dyrektorka szkoły — Teresa Buzanowska oraz uczniowie podziękowali strażakom za przybycie i pokaz.

Przemysław Zbonikowski


Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na http://nowemiasto.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages