Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

Wojskowe medale dla rodziców żołnierzy

2015-01-30 14:29:06 (ost. akt: 2015-01-30 16:03:08)
 Trzech synów Zofii Góralskiej pełniło służbę w wojskowym mundurze

Trzech synów Zofii Góralskiej pełniło służbę w wojskowym mundurze

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Medalami Za Zasługi dla Obronności Kraju wręczono rodzicom, których co namniej trzech synów nienagannie pełniło służbę wojskową. Uroczystość taka odbyła się w sali sesyjnej Urzędu Miasta w Nowym Mieście Lubawskim.

Gospodarzem spotkania był Józef Blank, burmistrz miasta wraz Krzysztofem Widźgowskim, jego zastępcą. Ceremonię wręczenia odznaczeń poprowadzili — szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Olsztynie płk Andrzej Szczołek i Wojskowy Komendant Uzupełnień w Ostródzie ppłk Adam Basak.

Jednak bohaterami uroczystości byli rodzice żołnierzy, na których twarzach rysowało się wzruszenie. Agnieszka Maron, wdowa z Nowego Miasta otrzymała złoty medal. Jej pięciu synów odbyło służbę wojskową. Wiesława i Józef Krzemińscy otrzymali srebrne medale za „oddanie wojsku” trzech synów. Również srebrne medale wręczono Elżbiecie i Tadeuszowi Śmiech (trzech synów w wojsku), Mariannie i Wacławowi Zelma (trzech synów w wojsku) oraz Zofii Góralskiej, której również trzech synów pełniło służbę w wojskowym mundurze.

Zwracając się do gości, burmistrz Blank wyraził swoje uznanie dla rodzin, które poprzez służbę wojskową synów, wiele wniosły w bezpieczeństwo naszego kraju.
Nie ma nic wartościowszego, jak patriotyzm i służba ojczyźnie. Pewnie w waszym życiu były trudne chwile, kiedy synowie założyli mundury. Chcemy wam dzisiaj za to podziękować — mówił gospodarz miasta. ul
Więcej o uroczystości znajdzie się na łamach kolejnej Gazety Nowomiejskiej.


Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na http://nowemiasto.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages