środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Do kogo dziś trafią Telekamery z Płowęża?

2015-02-09 12:09:33 (ost. akt: 2015-02-09 12:30:51)
Kuba Matejkowski w swojej pracowni w Płowężu

Kuba Matejkowski w swojej pracowni w Płowężu

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Statuetki Telekamer powstają niedaleko Nowego Miasta Lubawskiego - w Płowężu, na granicy powiatów brodnickiego i nowomiejskiego. Tuż przed wysłaniem na galę wręczenia odwiedziliśmy pracownię artystyczną Kuby Matejkowskiego, który wykonuje posążki będące przedmiotem westchnień i pożądania znanych ludzi kultury i mediów.

Tegoroczne uroczyste ogłoszenie wyników Telekamer odbędzie się w poniedziałek, 9 lutego. Chętni obejrzą ceremonię wręczenia statuetek podczas transmisji w programie 2 TVP.

Prestiżowa nagroda zaprojektowana niegdyś przez Dorotę Banasik, studentkę Kuby Matejkowskiego z warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, odlana jest ze szlachetnego stopu brązu. Ma 38 centymetrów wysokości i waży około 3 kilogramów.

Każda ze statuetek na pierwszy rzut oka zdaje się być kopią następnej, ale tak do końca nie jest. Wszystkie różnią się niewielkimi szczegółami, niezauważalnymi na pierwszy rzut oka.

Gośćmi w artystycznej świątyni Kuby Matejkowskiego były młode adeptki dziennikarstwa z projektu „Mamy Głos”. Trwało wtedy już ostatnie dopieszczanie posążków — polerowanie, zabezpieczanie specjalną pastą i przykręcanie marmurowych podstaw pod „Telekamery”.

Pokłosiem wizyty Marty Dąbkowskiej i Pauliny Strzyżewskiej będzie materiał o pracy artystycznej Kuby Matejkowskiego, który przeczytamy na łamach „Głosu spod mostu” w następnej „Gazecie Nowomiejskiej”.

ul
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na http://nowemiasto.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages