Wtorek, 20 lutego 2018. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Dziennikarze Kurierka świętowali jego 13. urodziny

2015-02-23 12:16:18 (ost. akt: 2015-02-23 10:26:00)
Tort na 13. urodziny

Tort na 13. urodziny

Autor zdjęcia: Marzena Skuzjus

Dnia 13 lutego w Szkole Podstawowej im. J. Tuwima w Lipinkach hucznie obchodzono 13. urodziny szkolnego pisma „Kurierek”. Uroczystość była połączona z imprezą walentynkową.

Zespół redakcyjny tworzą chętni uczniowie klas III – VI. Tematyka poruszana w gazetce to przede wszystkim wydarzenia z naszej szkoły oraz to co dotyczy naszych uczniów. W pisemku można także znaleźć wiadomości zgodne z kalendarzem, zagadki, dowcipy, kolorowanki i bardo dużo zdjęć z imprez szkolnych.

Kurierek ukazuje się 1 raz w miesiącu i jest rozprowadzany głównie wśród społeczności szkolnej. Opiekę nad zespołem, fotoreportażem oraz przygotowaniem do druku zajmuje się od początku pani Teresa Ziętarska zaś korektą także od początku zajmuje się pani Danuta Szram.

Nasza szkoła jest dumna, że tak długo udaje nam się utrzymać to pisemko, a na jej kartach odciskamy ślady wszechstronnych działań naszej szkoły.

Podczas apelu zaprezentowali się wszyscy uczniowie, którzy działali i działają, w Kurierku, w tym roku szkolnym. A są to:
z klasy III: Wiktor Jarząb,
z klasy IV: Julianna Grűnberg, Agata Kamińska, Zuzanna Milewska, Natalia Niczyporuk, Magdalena Pulkowska, Michał Bytner, Kamil Ziółkowski i Piotr Multan
Z klasy V: Julia Śliwińska i Weronika Kosińska
Z klasy VI: Amelia Sudoł, Malwina Lesińska, Emilia Grunberg, Aurelia Sudoł, Marta Gagacka,
Julia Pokora, Mateusz Suchocki, Dawid Goerke, Dominik Brzoskiewicz.

Uczniowie otrzymali tego dnia słodkie upominki i mieliśmy tort urodzinowy.

— Poprzez pracę w zespole redakcyjnym staram się rozbudzać zainteresowania uczniów mediami. Ponadto uczniowie uczą się jak wnikliwie obserwować wydarzenia odbywające się w szkole, aby na ich podstawie napisać artykuł do gazetki. W ten sposób starają się być odpowiedzialni za powierzone zadanie – mówi pani Teresa Ziętarska.

Podczas apelu opiekun podziękowała zespołowi redakcyjnemu za zaangażowanie, współpracę w tworzeniu gazetki. Podziękowania popłynęły także w kierunku pani dyrektor i nauczycieli, którzy także starają się nieść pomoc w pisaniu notatek do gazetki.

SP Lipinki / T. ZiętarskaPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę w naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na nowemiasto.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages