Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

Las w poetyckim ujęciu

2015-04-23 11:41:14 (ost. akt: 2015-04-23 11:55:51)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Wszystkim amatorom pięknego słowa proponujemy udział w konkursie poetyckim, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Ochrony Przyrody i Dziedzictwa Kulturowego z Łąkorza przy współpracy Nadleśnictwa Jamy i Nadleśnictwa Brodnica. Patronat medialny nad konkursem objęła „Gazeta Nowomiejska”. Przedstawiamy regulamin konkursu poetyckiego „Sen o lesie” .

Celem konkursu jest zwrócenie szczególnej uwagi na największe bogactwo naszych terenów – LAS, który jest od wieków źródłem piękna niezależnie od pory roku, ma także niewątpliwy wpływ na nasze zdrowie. Bogactwo lasu może być też inspiracją napisania wiersza – rymowanki.

Konkurs
Do udziału w konkursie zapraszamy osoby mające poetycki polot, łatwo posługujące się piórem. A ponadto tych, którzy znają i kochają las, potrafią dostrzec bogactwo, piękno i magię współczesnego boru.

Zasady
Konkurs będzie rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych
*Kategoria I — młodzież do 20 lat
*Kategoria II — dorośli
Wiersze w ilości 1-3, nigdzie nie publikowane do 10 zwrotek należy dostarczyć organizatorowi w terminie do dnia 10 maja 2015 roku.Decyduje data stempla pocztowego.

W oddzielnej kopercie podpisanej godłem należy zamieścić dane personalne — adres mailowy, telefon, a w przypadku osoby niepełnoletniej zgodę rodziców lub opiekuna. Należy także wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów związanych z konkursem. Każdy wiersz w trzech egzemplarzach wydruku, powinien być podpisany tym samym godłem.

Komisja powołana przez organizatora oceni nadesłane wiersze. Laureaci i wyróżnieni w konkursie zostaną powiadomieni po zakończeniu prac komisji . Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w czasie imprezy „Dzień Lasu w Łąkorzu”. Organizatorzy nie zwracają nadesłanych utworów i zastrzegają sobie prawo do nieodpłatnej publikacji wybranych wierszy, imienia i nazwiska w wydawnictwie pokonkursowym i prasie oraz fotografii z imprezy finałowej.

Wiersze na konkurs należy przesłać lub dostarczyć osobiście pod poniżej podane adresy
Stowarzyszenie Ochrony Przyrody i Dziedzictwa Kulturowego 13-334 Łąkorz 2
Redakcja „Gazety Nowomiejskiej” 13-300 Nowe Miasto Lub. ul. Kościelna 1.

Jan Ostrowski, prezes Stowarzyszenia Ochrony Przyrody i Dziedzictwa Kulturowego z ŁąkorzaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages