środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Na początek odpustu w Wardęgowie zjadą motocykle

2015-05-23 20:28:53 (ost. akt: 2015-05-23 20:39:57)
Procesja wokół sanktuarium po sumie odpustowej

Procesja wokół sanktuarium po sumie odpustowej

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Wieść o Wardęgowo rozniosła się po objawieniach Matki Boskiej w początkach XVIII wieku. Szybko w tym miejscu powstała kapliczka i zaczęli pielgrzymować wierni. Kult wardęgowski trwa do dzisiaj i przed nami kolejny znany odpust, na który przybywa nawet kilka tysięcy osób.

W niedzielę, 24 maja rozpoczną się uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Wardęgowskiej. O godz. 14 w Wardęgowie odbędzie się zlot motocyklowy i odprawiona będzie msza święta z poświęceniem jednośladów.

W poniedziałek, 25 maja, o godz. 17 odprawiona będzie suma odpustowa, natomiast o godz. 20 na ołtarzu polowym odprawiona ma być msza z udziałem osób chorych. O północy rozpocznie się Msza Maryjna.

We wtorek, 26 maja, o godz. 9 ksiądz Michał Napierała, proboszcz parafii w Ostrowitem zaprasza na mszę świętą wszystkich rolników. O godz. 11 rozpocznie się suma odpustowa z udziałem dzieci pierwszokomunijnych, a na godz. 17. do sanktuarium na mszę zjadą młode małżeństwa i małżeństwa z małymi dziećmi.

Przypomnieć trzeba, że Wardęgowo stało się słynne po objawieniach Matki Boskiej w początkach XVIII wieku, kiedy to chłopak pasący bydło ujrzał namalowany na blasze obraz Madonny, a nad nim dziwną światłość. Pół roku po objawieniach powstała pierwsza kapliczka i odtąd rozpoczęło się wardęgowskie pielgrzymowanie.
ul

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages