Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Matematyczne zmagania uczniów w Ostrowitem

2015-05-25 11:29:00 (ost. akt: 2015-05-25 11:33:03)
Migawka z uroczystego zakończenia konkursu

Migawka z uroczystego zakończenia konkursu

Autor zdjęcia: Nadesłane

W Szkole Podstawowej w Ostrowitem odbył się IV Gminny Konkurs Matematyczny „Liga zadaniowa”

Konkurs adresowany był do uczniów klas V-VI szkoły podstawowej, którzy wykazują uzdolnienia matematyczne, a przede wszystkim są zainteresowani pogłębianiem i poszerzaniem swojej wiedzy z zakresu matematyki.
Celem przedsięwzięcia było rozbudzanie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowań matematyką, rozwijanie samodzielnego, krytycznego i twórczego myślenia, wyrabianie umiejętności rozwiązywania nietypowych zadań i problemów matematycznych, poszerzanie wiedzy matematycznej i promowanie uczniów uzdolnionych matematycznie.

Udział w konkursie zgłosiło 6 szkół podstawowych z biskupieckiej gminy. Uczestnicy przybyli z Krotoszyn, Lipinek, Szwarcenowa, Ostrowitego, Łąkorza i Biskupca. Każdą ze szkół reprezentowało 2 uczniów. Uczestnicy konkursu mieli okazję sprawdzić i porównać swoje umiejętności i wiedzę matematyczną. Zmierzyli się z zestawem zadań tekstowych zamkniętych i otwartych. Piszący musieli wykazać się umiejętnością rozumienia czytanego tekstu, szybkiego i sprawnego liczenia, udzielania prawidłowych odpowiedzi, a przede wszystkim logicznym i twórczym myśleniem. Zadania rozwiązywali przez 60 minut.

NAJLEPSI E KONKURSIE
1 miejsce — Rozalia Paterek – SP Szwarcenowo
2 miejsce — Filip Wiśniewski – SP Krotoszyny
3 miejsce — Daria Michalik – SP Biskupiec

Wójt Gminy Biskupiec — Arkadiusz Dobek wręczył zwycięzcom puchary, Edward Wyrostek, prezes Gospodarstwa Rolnego Rolpol w Ostrowitem, ufundowane nagrody rzeczowe, a dyrektor szkoły — Krzysztof Przybysz i organizatorka — Barbara Kołpacka, dyplomy wszystkim uczestnikom konkursu oraz podziękowania dla nauczycieli.
Barbara Kołpacka nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej w Ostrowitem, serdecznie dziękuje sponsorom nagród — wójtowi Arkadiuszowi Dobkowi za ufundowanie pucharów, dyplomów i podziękowań, Edwardowi Wyrostkowi za pomoc finansową na zakup nagród, oddziałowi PZU w Iławie za ufundowanie nagród rzeczowych dla laureatów konkursu,
miejscowym ofiarodawcom — Wioletcie i Romanowi Bernaciak i Annie i Krzysztofowi Met, dzięki którym możliwy był poczęstunek dla dzieci, nauczycieli i zaproszonych gości.

Szkoła Podstawowa w Ostrowitem


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages