środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Zebrali ponad 5,5 tys. zł na szczytny cel — pomoc Jakubowi

2015-05-25 13:57:42 (ost. akt: 2015-05-25 14:04:24)
Podczas charytatywnego spotkania w GOKu

Podczas charytatywnego spotkania w GOKu

Autor zdjęcia: Nadesłane

W miniony piątek w Biskupcu Pomorskim odbył się koncert charytatywny pt. Gramy dla Jakuba. Miał on pomóc rodzinie chorego Kuby w zakupie pionizatora.

Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: Grupa Cyrkowa "Heca", Wójt Gminy Biskupiec oraz Stowarzyszenie „Kładka” z Lipinek. Współorganizatorami byli: Porozumienie Samorządowe Razem oraz Gminny Ośrodek Kultury w Biskupcu.

Koncert otworzył Wójt Gminy Biskupiec Pan Arkadiusz Dobek wraz z Panią Ewą Dembek. W trakcie trwania imprezy mogliśmy oglądać wspaniałe występy Grupy Cyrkowej "Heca", zespołu wokalnego „Kamerton", solistów: Dawida Zapolskiego i Dominikę Mosiołek oraz liczne licytacje prowadzone przez Panią Ewę Dembek oraz Daniela Zdanowskiego. Wśród przedmiotów wystawionych na licytację znalazły się tajemnicze „koty w worku”, których zagadka tym bardziej zachęcała licytujących do podbijania ceny. Były też przedmioty przeznaczone na licytację od ofiarodawców m.in. takie jak: ręcznie wyrabiane i zdobione naczynia, pamiątkowy nożyk do otwierania listów w kształcie miecza ozdobiony herbem Gminy Biskupiec i dopiskiem „Nasza Mała Ojczyzna” ofiarowany przez Wójta Arkadiusza Dobek, płaskorzeźba podarowana przez Senatora Stanisława Gorczycę i wiele innych bardzo ciekawych rzeczy.

W licytacjach czynnie uczestniczyło bardzo dużo osób zebranych w sali, dzięki czemu ceny przedmiotów błyskawicznie rosły. W licytacjach udział brał również Wójt Gminy Arkadiusz Dobek, który wylicytował jednego z „kotów w worku”, po czym przeznaczył go z powrotem do licytacji, aby mógł kupić go kto inny - spotkało się to z gromkimi brawami. Pieniądze na ten szczytny cel zbierało również grono pedagogiczne ze Szkoły Podstawowej w Biskupcu sprzedając kawę, herbatę i ciasto.

W ramach koncertu zorganizowany został również Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Wójta Gminy Biskupiec. Wpisowe z turnieju również zostało przeznaczone na cel charytatywny. Zwycięzcą zmagań tenisowych okazał się ich organizator - Mariusz Kaźmierczyk, który odebrał puchar z rąk Pana Wójta podczas trwania koncertu.

Na zakończenie koncertu Grupa Cyrkowa "Heca" przedstawiła jak zwykle niesamowity pokaz ogni. Organizatorzy sumując wszystkie datki w tym dniu uzbierali i przeznaczyli Jakubowi i rodzinie prawie 5.600 zł! Pani Ewa Dembek na koniec podziękowała wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego przedsięwzięcia, jak i wszystkim obecnym za wielkie serce i chęć pomocy.

Łukasz Foj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages