środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Matematyczne zmagania uczniów w Gminie Biskupiec

2015-05-30 12:27:55 (ost. akt: 2015-05-30 12:34:10)
Na pamiątkowej fotografii po konkursie

Na pamiątkowej fotografii po konkursie

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W Szkole Podstawowej w Ostrowitem odbył się IV Gminny Konkurs Matematyczny „Liga zadaniowa” adresowany do uczniów klas V - VI szkoły podstawowej, którzy wykazują uzdolnienia matematyczne i są zainteresowani pogłębianiem wiedzy z zakresu matematyki.

Celem konkursu było: rozbudzanie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowań matematyką; rozwijanie samodzielnego, krytycznego i twórczego myślenia; wyrabianie umiejętności rozwiązywania nietypowych zadań i problemów matematycznych; poszerzanie wiedzy matematycznej; promowanie uczniów uzdolnionych matematycznie.

Udział w konkursie zgłosiło 6 szkół podstawowych naszej gminy: z Krotoszyn, Lipinek, Szwarcenowa, Ostrowitego, Łąkorza i Biskupca. Każdą ze szkół reprezentowało 2 uczniów. Uczestnicy konkursu mieli okazję sprawdzić i porównać swoje umiejętności i wiedzę matematyczną. Zmierzyli się z zestawem zadań tekstowych zamkniętych i otwartych. Piszący musieli wykazać się umiejętnością rozumienia czytanego tekstu, szybkiego i sprawnego liczenia, udzielania prawidłowych odpowiedzi, a przede wszystkim logicznym i twórczym myśleniem. Zadania rozwiązywali przez 60 minut. Najlepszymi okazali się:

Rozalia Paterek – SP Szwarcenowo – I miejsce
Filip Wiśniewski – SP Krotoszyny – II miejsce
Daria Michalik – SP Biskupiec – III miejsce

Wójt Gminy Biskupiec pan Arkadiusz Dobek wręczył zwycięzcom puchary, pan Edward Wyrostek - nagrody rzeczowe, a pan dyrektor Krzysztof Przybysz i pani Barbara Kołpacka - dyplomy wszystkim uczestnikom konkursu oraz podziękowania dla nauczycieli.
Organizatorem i koordynatorem IV edycji konkursu była pani Barbara Kołpacka nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej w Ostrowitem, która serdecznie dziękuje sponsorom nagród:
Wójtowi Gminy Biskupiec panu Arkadiuszowi Dobek za ufundowanie pucharów, dyplomów i podziękowań,
Prezesowi Gospodarstwa Rolnego Rolpol Sp. z o.o. w Ostrowitem panu Edwardowi Wyrostek za pomoc finansową na zakup nagród,
oddziałowi PZU w Iławie za ufundowanie nagród rzeczowych dla laureatów konkursu,
miejscowym ofiarodawcom:
państwu Wioletcie i Romanowi Bernaciak i państwu Annie i Krzysztofowi Met, dzięki którym możliwy był poczęstunek dla dzieci, nauczycieli i zaproszonych gości.

Barbara Kołpacka SP Ostrowite

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages