środa, 26 września 2018. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Wycieczka do Olsztyńskiego Teatru Lalek

2015-06-09 12:00:00 (ost. akt: 2015-06-08 18:51:14)
Na pamiątkowej fotografii przed olsztyńskim teatrem

Na pamiątkowej fotografii przed olsztyńskim teatrem

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

"Historia całkiem zwyczajna" — to tytuł spektaklu, na który wybrali się uczniowie nauczania specjalnego — indywidualnego z Zespołu Szkół w Bielicach oraz Zespołu Szkół w Jamielniku

Wyjazd do Olsztyna odbył się w ramach projektu „Przygoda z teatrem” napisanego przez panie: Annę Dzwoniarską i Ewę Bukowską — Stowarzyszenie „Nasza Przyszłość” w Bielicach. Rzecz cała miała miejsce w Olsztyńskim Teatrze Lalek.

„Historia całkiem zwyczajna” Mariji Łado to spektakl wyreżyserowany przez Petra Nosálka, z muzyką Pavla Helebranda i ze scenografią Pavla Hubički w ramach Sceny dla Młodzieży i Dorosłych. „To pełna ciepła i uroku, metaforycznie przedstawiona historia pewnej współczesnej rodziny, postawionej przed trudnym wyborem. (…) Spektakl, mający charakter uniwersalnej opowieści o ludzkiej naturze, traktuje o podstawowych wartościach, codziennych wyborach przed jakimi życie stawia każdego człowieka. Uświadamia, ile razy dotyk rzeczywistości metafizycznej rozbija się o ludzką obojętność.”

Po zakończeniu przedstawienia uczniowie mieli okazję uczestniczyć w lekcji teatralnej prowadzonej przez pana Tomasza Czaplarskiego. Młodzież dowiedziała się, jak powstaje przedstawienie, poznała wszystkie rodzaje lalek
(pacynki, kukiełki, marionetki i jawajki), odwiedziła pracownię plastyczną, w której powstają lalki, dekoracje i rekwizyty do spektakli. Obowiązkowym punktem wycieczki był oczywiście przystanek w restauracji Mc Donald’s.

Wyjazd mógł odbyć się dzięki realizacji zadania publicznego „Aktywizacja osób niepełnosprawnych” finansowanego przez Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim w kwocie 1.150 zł.

ZS Bielice

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages