środa, 26 września 2018. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Piknik na zakończenie projektu w Łąkorzu

2015-09-04 10:10:06 (ost. akt: 2015-09-04 10:12:23)

Autor zdjęcia: Daniel Zdanowski

Młodzieżowa Rada Łąkorza zakończyła realizację projektu w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie. W ostatnią niedzielę sierpnia nad Jeziorem Łąkorz, wspólnie z Wójtem Gminy Biskupiec, KGW Łąkorz, Biblioteką w Łąkorzu, S.W.I.K. „Kładka” z Lipinek oraz z Grupą Cyrkową HECA, grupa zorganizowała piknik na zakończenie wakacji połączony z I Łąkorskim Turniejem Siatkówki Plażowej.

Kilka miesięcy temu, Daniel Zdanowski, lider Młodzieżowej Rady Łąkorza, napisał wniosek do Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie. Dzięki temu grupa nieformalna z Łąkorza otrzymała dofinansowanie na budowę boiska do siatkówki plażowej nad Jeziorem Łąkorz.

Prace nad ulepszeniem plaży i budową boiska trwały od maja, a oficjalne otwarcie odbyło się na początku lipca. Przez całe wakacje z boiska korzystało wiele osób, zarówno mieszkańców jak i turystów. W weekendy tzw. „cyganka”, jak mówią na plażę łąkorskiego jeziora, była oblegana przez bardzo wiele osób.

W ostatnią niedzielę wakacji na plaży młodzież zorganizowała festyn połączony z turniejem siatkówki, który jak się okazało, również przyciągnął tłumy nad Jezioro Łąkorz. Podczas pikniku można było zakupić pyszne jedzenie przygotowane przez KGW Łąkorz oraz ciasto i napoje sprzedawane przez Młodzieżową Radę Łąkorza. Piknik wystartował o godzinie 13, kiedy to rozpoczął się pierwszy mecz I Łąkorskiego Turnieju Siatkówki Plażowej. Ogólnie w turnieju wzięło udział osiem ekip: Piotrowski-Pogorzelski, Ostrowski-Pokojski, KKS Orcing Team, Suchy&Trela, Bakusie, Rawski-Januszewski, Top Team oraz Wrzos Team.

W międzyczasie coraz więcej osób pojawiało się na plaży. O godzinie 15 na plaży swój występ rozpoczęła Grupa Cyrkowa HECA pod czujnym okiem szefowej grupy Pani Ewy Dembek. Artyści przenieśli publiczność w świat cyrku i zapewnili wszystkim nie lada atrakcji. Po występie HECY przyszedł czas na podziękowania. Daniel Zdanowski, prowadzący imprezę, w imieniu swoim i Młodzieżowej Rady Łąkorza wręczył podziękowania dla Pani Ewy Dembek oraz KGW Łąkorz za wspieranie działań młodzieży i wkład w rozwój społeczności lokalnej. Nie obyło się bez wzruszeń.

W trakcie występu turniej trwał dalej, a mecze stawały się coraz bardziej zacięte. Ostatecznie po fazie grupowej odpadła połowa drużyn. Na decydującą fazę turnieju dotarli Wójt Gminy Biskupiec Arkadiusz Dobek z małżonką Angeliką, którzy przyjechali do Łąkorza prosto z dożynek gminno-powiatowych w Bratuszewie. Tuż przed rozpoczęciem drugiego półfinału Daniel Zdanowski wręczył podziękowanie za wspieranie działań Młodzieżowej Rady Łąkorza Wójtowi Gminy Biskupiec, który zapewnił o dalszym wsparciu dla grupy z Łąkorza.

Turniej wkraczał w decydującą fazę. Prowadzący porywał kibiców do fali meksykańskiej i gorącego wspierania swoich drużyn. Po kilku godzinach rywalizacji wszystko było jasne – zwycięzcami I Łąkorskiego Turnieju Siatkówki Plażowej została ekipa z Lubawy – Ostrowski-Pokojski, która po pasjonującym finale pokonała drużynę z Miłakowa zza Ostródy Rawski-Januszewski. O trzecie miejsce walczyły dwie ekipy z Nowego Miasta Lubawskiego – Suchy&Trela oraz Bakusie. Ostatecznie po brązowy medal zawodów sięgnęli Suchy&Trela. Najbardziej wartościowym zawodnikiem turnieju wybrano Kamila Ostrowskiego z Lubawy. Nagrody ufundowane z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie oraz przez Wójta Gminy Biskupiec wręczali: Wójt Gminy Biskupiec Arkadiusz Dobek, Sędzia główny Paweł Serwiński oraz Daniel Zdanowski.

Po zakończeniu zawodów przyszedł czas na zabawę na plaży. Organizatorzy już zapraszają na następny rok na kolejny piknik i kolejny turniej siatkówki plażowej. Do zobaczenia!

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: dz

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages