Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Szkolne obchody 15 rocznicy Dnia Papieskiego w Biskupcu

2015-10-13 09:59:04 (ost. akt: 2015-10-13 10:12:21)
Dzień Papieski w szkole w Biskupcu Pomorskim

Dzień Papieski w szkole w Biskupcu Pomorskim

Autor zdjęcia: Aleksandra Urban

W Szkole Podstawowej w Biskupcu Pomorskim odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Papieskiego, który w tym roku obchodzony jest dnia 11 października pod hasłem „Jan Paweł II-patron rodziny”.

W montażu słowno-muzycznym wystąpili uczniowie-członkowie Scholi. Wcielili się oni w postać dziadków, rodziców i dzieci. Prowadząc ze sobą swobodną rozmowę przypomnieli postać papieża — Jana Pawła II, jego wybór na Stolicę Piotrową w 1978 roku, pierwsze przemówienie do zebranych wiernych, pielgrzymki podczas pontyfikatu, spotkania z przedstawicielami innych religii, spotkania z członkami rodzin i dziećmi oraz słowa do nich skierowane.

Wybrane fragmenty z pontyfikatu przedstawione zostały jednocześnie na multimediach. Wspomnienia te przeplatane były ulubionymi pieśniami papieża m.in. „Barka”, „Tak mówi Pan”, „ Takie jest prawo miłości”. Papieskie słowa otuchy i nadziei podczas trwającego 26 lat pontyfikatu docierały do najdalszych zakątków świata, zaś jego obecność miała szczególne znaczenie dla wszystkich ludzi na całym świecie, zwłaszcza ubogich, chorych i prześladowanych. Jego parafią był cały świat.

Pani dyrektor Teresa Buzanowska podziękowała organizatorom za przeprowadzenie akademii oraz pomogła księdzu wręczyć nagrody: upominki, książki i dyplomy za zajęcie czołowych miejsc w konkursie plastycznym ogłoszonym wcześniej w szkole.
Fundatorem nagród był ks. Krzysztof Stasal.

Nagrody przyznano w kategorii klas I-III oraz IV-VI. W kategorii klas I-III.
Otrzymali je: Jakub Wydorski, Piotr Zwoliński, Kinga Niedbalska , Agata Bernaciak oraz Kamil Karaś.
W kategorii klas IV-VI czołowe miejsca zdobyli uczniowie: Agata Tomczyk, Oliwia Cwyl, Kinga Michalik, Julia Karaś oraz Joanna Sadowska .


Akademię przygotował i poprowadził ks. Krzysztof Stasal, jednocześnie nauczyciel religii. Pomocą w jej przygotowaniu wsparli go Przemysław Zbonikowski, Kamila Smolińska, Grażyna Wasiak, Grażyna Fidrych-Malinowska oraz Jolanta Mroczyńska.

Zofia JośkoCzytaj e-wydanie
Podziel się  informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages