środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Szkoła w leśnej szkółce i bażanty na wolności

2015-10-22 11:40:10 (ost. akt: 2015-10-23 22:23:31)
Przed wypuszczeniem bażantów na wolność

Przed wypuszczeniem bażantów na wolność

Autor zdjęcia: SP Lipinki

Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Lipinkach zorganizowała zajęcia na terenie OHZ "Mszano" w Nadleśnictwie Brodnica, na które zaprosiła również grupę uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Łąkorza .

Celem wyjazdu było uczestniczenie w wypuszczaniu bażantów na wolność przez leśników w ramach prowadzonego przez nich „Programu odbudowy populacji zwierzyny drobnej”.

Dzieci miały okazję zobaczyć i poznać jak odbywa się przygotowanie ptaków do wypuszczenia na wolność. Zwierzęta zostały zakupione przez Nadleśnictwo Brodnica z hodowli wolierowej z Łomży. Ptaki czekały specjalnie na nas, byśmy mogli być świadkami tego wyjątkowego wydarzenia. Dowiedzieliśmy się również, że największymi wrogami zwierzyny drobnej, czyli kuropatw, zajęcy, czy bażantów są wałęsające się psy i koty.

Stamtąd udaliśmy się na szkółkę leśną w Zaroślu koło Zbiczna, gdzie poznaliśmy w jaki sposób powstają sadzonki drzew, które trafiają wiosną do zalesień. Każdy z nas miał wyjątkową okazję sprawdzenia, jakie drzewo jest jego opiekunem i poznać swoje cechy charakteru, gdyż na szkółce znajduje się ścieżka drzew celtyckich (odpowiednik horoskopu Druidów).

Pan leśniczy specjalnie dla nas uruchomił deszczownię, by pokazać wyposażenie szkółki w nowoczesne zdobycze techniki. Wyzwoliło to dodatkowe zapasy energii u niektórych uczestników wycieczki. Spotkanie zakończyło się pieczeniem kiełbasek w ognisku.
Jesteśmy wdzięczni panu Arkadiuszowi Dobkowi, wójtowi gminy Biskupiec, za umożliwienie nam transportu na tę niecodzienną lekcję przyrody w praktyce, a leśnikom za cierpliwość i chęć przekazania wielu cennych informacji oraz gościnność.

Szkoła Podstawowa w Lipinkach
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages