środa, 26 września 2018. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

„Czarodziejskie Drzewo” po raz trzeci dla Lipinek

2015-10-29 18:04:09 (ost. akt: 2015-10-29 15:06:44)
Podczas uroczystości odbierania statuetki w Warszawie

Podczas uroczystości odbierania statuetki w Warszawie

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Grupa uczniów z nauczycielem przyrody ze Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Lipinkach udała się do Warszawy na zaproszenie Klubu Gaja. Szkoła została laureatem 13 edycji ogólnopolskiego programu „Święto Drzewa” i otrzymała statuetkę „Czarodziejskiego Drzewa” za posadzenie ok. 2 tys. drzew oraz wieloletnią współpracę w ramach programu.

Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w inauguracji Święta Drzewa na Polu Mokotowskim, które w tym roku przebiegało pod hasłem „Czytamy drzewom”. Dorośli, jak i dzieci mieli przygotowane wiersze i fragmenty prozy i czytali je drzewom. Spotkanie to uświetnili swoją obecnością aktorzy, w tym Maja Ostaszewska, minister Ochrony Środowiska, w-ce prezydent m. st. Warszawy Michał Olszewski oraz dziennikarze, którzy czytali swoje teksty drzewom. "Drzewa i lasy chronią nas przed najgorszymi skutkami zmieniającego się klimatu. Dają życie, cień i  poczucie trwania. Rozpościerają nad nami niewidoczny baldachim opieki", toteż i im coś się należy.

Następnie wszyscy goście Święta Drzewa wspólnie udali się na drugą cześć Pola Mokotowskiego by posadzić symbolicznych siedem drzew. Wśród sadzonek znalazły się kasztanowce czerwone, śliwy i jesiony. W sadzeniu uczestniczyli nasi uczniowie i radzili sobie z tym zadaniem jak zawodowcy.
Wręczanie nagród odbyło się w Bibliotece Narodowej w Warszawie, gdzie odebraliśmy prestiżową statuetkę „Czarodziejskiego Drzewa”.
Spotkanie zakończyło się wspólnym posiłkiem, serwowanym przez kucharzy z Hotelu Sheraton w Warszawie.
Jesteśmy wdzięczni Panu Nadleśniczemu Nadleśnictwa Jamy, że dzięki jego uprzejmości mieliśmy transport do Warszawy.

SP Lipinki


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages