Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

By czas nie zaćmił i niepamięć

2015-11-06 12:46:29 (ost. akt: 2015-11-06 13:02:34)
Zawodnicy, organizatorzy i bliscy Dominika

Zawodnicy, organizatorzy i bliscy Dominika

Autor zdjęcia: Arch. organizatora

W sobotę, 31 października, odbył się wyjątkowy turniej w Łąkorzu. Młodzieżowa Rada Łąkorza zorganizowała siatkarskie spotkanie ku pamięci niedawno zmarłego Dominika Pisarskiego, a patronat nad tym wydarzeniem objął Wójt Gminy Biskupiec.

Organizatorom przyświecał jeden cel – upamiętnić zmarłego przyjaciela. Zawody rozpoczęły się po godzinie 12, a udział w nich wzięło 11 drużyn. Tuż przed oficjalnym otwarciem delegacje zespołów udały się na grób Dominika.

Turniej otworzył Daniel Zdanowski, który podziękował za tak liczne przybycie zawodników i kibiców, a także poprosił o minutę ciszy. Głos podczas otwarcia zabrała także mama Dominika – Sylwia Pisarska.

Podczas trwania zawodów na trybunach pojawiło się ponad 200 kibiców, którzy zagrzewali zawodników do walki. Na widowni można było usłyszeć „Polska biało-czerwoni” czy „Pieśń o małym rycerzu”, hymn kibiców polskiej siatkówki. Po blisko 8 godzinach gry poznaliśmy zwycięzcę turnieju.

Bezkonkurencyjna okazała się drużyna ze Świecia nad Osą, która zdobyty puchar przekazała rodzinie Dominika. Drugie miejsce przypadło drużynie ze Skarlina. W meczu o trzecie miejsce zwyciężył zespół MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie, a tuż za podium wylądowali gracze z Biskupca.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Kamila Pankowska, a najlepszym zawodnikiem Dawid Rzemieniewski ze zwycięskiej ekipy. Po zakończeniu turnieju przyszedł czas na wręczanie nagród. Puchary wręczała rodzina Dominika – rodzice Sylwia i Wiesław oraz brat Gniewosław.

Wójt Gminy Biskupiec Arkadiusz Dobek wręczył zawodnikom nagrody ufundowane przez gminę i podziękował Danielowi Zdanowskiemu za inicjatywę i świetnie przygotowany turniej.

Młodzieżowa Rada Łąkorza już zapowiedziała, że to nie ostatni taki turniej. Gratulujemy wspaniałej inicjatywy. Dobrze, że przyjaciele i koledzy pamiętają o Dominiku.

Organizatorzy
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages