środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Uczniowie z Lipinek w Zielonej Szkole

2015-12-08 09:50:26 (ost. akt: 2015-12-08 10:02:03)
Zajęcia z mikroskopem

Zajęcia z mikroskopem

Autor zdjęcia: SP Lipinki

Uczniowie klas IV i V ze Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Lipinkach wybrali się na dwudniowe zajęcia do Zielonej Szkoły w miejscowości Gaj-Grzmięca na Pojezierzu Brodnickim.

Mieszkaliśmy w obiekcie, gdzie oddane nam do dyspozycji pokoje przygotowano w oryginalny sposób aranżując je jako tajemnicze wnętrze nory lisa, bobra, ula pełnego bzyczących pszczół, mrowiska z mrówkami co chodziły po plecach czy ciepłe gniazdo perkoza. Pomieszczenia te na nas, mieszkańcach, zrobiły wrażenie ogromne. Nie każdemu bowiem dane jest zobaczyć te miejsca od środka, poczuć ich klimat i spędzić tam noc.

Pierwszy dzień pobytu rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu na temat Brodnickiego Parku Krajobrazowego oraz prezentacji poświęconej występującym tu zwierzętom. Następnie wspólnie przygotowaliśmy kanapki, które ze smakiem zjedliśmy wraz z upieczonymi na grillu kiełbaskami. Po takiej kolacji z wielką przyjemnością i zaangażowaniem dzieci, zabraliśmy się do pieczenia bułeczek drożdżowych. Chociaż przygotowanie ciasta wymagało sporo wysiłku, to opłacało się, bo wspólna przy nim praca była wielką przyjemnością i na uczestnikach pozostawiła niezatarte wrażenie. Smaku bułeczek upieczonych samodzielnie nie da się zapomnieć. Zjedliśmy je z apetytem podczas wieczornego seansu filmowego. 

Tego dnia zwiedziliśmy jeszcze wspaniałą wystawę przyrodniczą, gdzie zafascynowały nas rośliny i zwierzęta wykonane z papieru, ale taką techniką i tak precyzyjnie, że większość z nas była przekonana, że ogląda autentyczne okazy.
Na koniec dnia zorganizowaliśmy jeszcze zajęcia z mikroskopami. Samodzielnie trzeba było wykonać preparaty, które potem podziwialiśmy pod mikroskopem. Na zakończenie zajęć porównywaliśmy włosy pochodzące od różnych osób.

Drugi dzień rozpoczął się samodzielnie przygotowanym śniadaniem, rozegraniem kilku partyjek w gry planszowe oraz wpisem do kroniki. Następnie udaliśmy się do lasu na ścieżkę  edukacyjną "Nora lisa", gdzie mimo listopadowej aury mogliśmy zobaczyć mnóstwo ciekawych przyrodniczo atrakcji.
Już myślimy o kolejnej wyprawie na wiosnę.

SP w Lipinkach
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages