Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Spotkanie z policjantką w szkole w Biskupcu

2016-01-27 12:06:45 (ost. akt: 2016-01-27 12:13:15)
Uczniowie z Biskupca spotkali się z policjantką

Uczniowie z Biskupca spotkali się z policjantką

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W szkole w Biskupcu Pomorskim podejmuje się szereg działań związanych z bezpieczeństwem uczniów w szkole i poza nią. Przed feriami zimowymi dyrekcja zaprosiła do szkoły policjantkę.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika pani Teresa Buzanowska, przed zbliżającymi się feriami zimowymi zaprosiła sierżant sztabową Policji w Nowym Mieście Lubawskim panią Ludmiłę Mroczkowską, aby przeprowadziła w klasach 0-VI pogadanki na temat bezpieczeństwa dzieci podczas wypoczynku zimowego.

Rozmowy z dziećmi obejmowały różne aspekty zachowań uczniów:
1. Bezpieczeństwo podczas zabaw zimowych na śniegu i lodzie oraz w pobliżu jezdni;
2. Właściwe zachowanie się wobec osób nieznajomych
3. Właściwe reagowanie wobec zwierząt
Bezpieczeństwo to sprawa priorytetowa w życiu każdego człowieka. Dlatego też wiedzy, czy ciągłego jej przypominania, szczególnie w tak młodym wieku w jakim są nasi uczniowie, nigdy za dużo.

W rozmowie z panią sierżant uczniowie po raz kolejny ustalili że:
— zabawa jest zabawą tylko wtedy, gdy wszyscy bawią się dobrze i bezpiecznie,
— na sankach nigdy nie zjeżdżamy obok ulicy, sprawdzamy sprawność sanek przed jazdą, nie wjeżdżamy na kolegów, sami nie robimy kuligów,
— narty i łyżwy dobrze zapinamy czy wiążemy, jeździmy tylko w miejscach wyznaczonych, zawsze z osobą dorosłą, uważamy na kolegów,
— śnieżki nie mogą być za twarde, nie wrzucamy śniegu za ubranie i nie „nacieramy” kolegów”.

Podsumowując rozmowę z panią sierżant, uczniowie utwierdzili się w przekonaniu, że wobec jakiegokolwiek zagrożenia nie są osamotnieni i zawsze mogą liczyć na pomoc służb specjalnych.

Trzeba tylko zapamiętać numery alarmowe:
997 - POLICJA
998 – STRAŻ POŻARNA
999 – POGOTOWIE RATUNKOWE
112 – NUMER

Kontynuacją naszych szkolnych działań prozdrowotnych w szerokim znaczeniu tego słowa było obejrzenie przez uczniów klas 0-III filmu pt: „Równowaga żywienia”.
Znany nam kucharz Pascal Brodnicki przedstawił sposoby właściwego odżywiania się zgodnie z piramidą zdrowia, a więc: spożywanie 5 zdrowych posiłków dziennie, ruch na świeżym powietrzu, właściwe łączenie produktów w przygotowywanych potrawach zapewniające organizmowi odpowiednie składniki warunkujące zdrowie.

Zachęcał m.in. do rezygnacji z wysokokalorycznych tłuszczów, słodkich napojów słodyczy na rzecz wody źródlanej, soków oraz sałatek owocowo – warzywnych. Zachęcał też do zabaw i spacerów na świeżym powietrzu kosztem siedzenia przed telewizorem.

SP Biskupiec Pomorski


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages