środa, 26 września 2018. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Nasi wokaliści nieźle zaśpiewali w Gdańsku i Szczecinku

2016-02-06 11:50:23 (ost. akt: 2016-02-06 11:59:58)
Wokaliści i ich instruktorka na pamiątkowym zdjęciu z Gdańska

Wokaliści i ich instruktorka na pamiątkowym zdjęciu z Gdańska

Autor zdjęcia: Fot. Nadesłane

Wokalnymi sukcesami weszli w nowy rok soliści powiatu nowomiejskiego. Młodzi artyści ze Studia Wokalnego „Dreams” i z Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku pokazali swoje umiejętności na festiwalach w Gdańsku i Szczecinku.

Najpierw zaśpiewali w Gdańsku podczas VIII Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd „Nad światem cicha noc”. Do finału imprezy zakwalifikowało się 56 wykonawców, spośród 450 nadesłanych nagrań demo.

Wśród zakwalifikowanych znaleźli się Amelia Kasprzycka (reprezentująca Zespół Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim i nowomiejskie studio „Dreams”), wokaliści studia „Dreams”: Maria Rudnik, Laura Truszczyńska, Wiktor Kopyczyński, Wojciech Wajc, a także soliści z kurzętnickiego Gminnego Centrum Kultury: Aleksandra Lewicka, Sylwia Lewicka, Oliwia Płotka i Kinga Płotka.

Jury doceniło talent wokalny naszych solistów. Amelia Kasprzycka zajęła trzecie miejsce w kategorii klas I-III szkoły podstawowej, Aleksandra Lewicka wyśpiewała pierwsze miejsce w kategorii gimnazjów, a drugie miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych wywalczyła Sylwia Lewicka. Dodatkowo Aleksandra Lewicka otrzymała Nagrodę Specjalną Marszałka Województwa Pomorskiego i zaśpiewała podczas koncertu galowego, który odbył się w kościele świętego Jana w Gdańsku. Instruktorką młodych wokalistów jest Agnieszka Kasprzycka.


Również w styczniu, ale w Szczecinku, odbył się Ogólnopolski Festiwal „Piosenka jest dobra na zimę”, podczas którego wystąpiła Oliwia Płotka z GCK w Kurzętniku oraz Amelia Kasprzycka reprezentująca nowomiejską szkołę "dwójkę" oraz studio „Dreams”.

Dziewczynki zostały zakwalifikowane do konkursu na podstawie nadesłanych nagrań demo. Była to osiemnasta edycja festiwalu, gwiazdą którego był zespół „IRA”. Podczas imprezy zostały zaprezentowane tradycyjne kolędy, pastorałki, utwory karnawałowe oraz znane i lubiane przeboje muzyki rozrywkowej o tematyce świąteczno - zimowej.

Amelia Kasprzycka piosenką „Pierwsza gwiazda” w kategorii wiekowej do lat 12 wyśpiewała wyróżnienie, a do występu przygotowała ją mama — Agnieszka Kasprzycka.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Grażyna Jonowska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages