środa, 26 września 2018. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Współpraca uczniów i Koła Łowieckiego "Pełnia" dla dobra lasu

2016-02-13 10:00:00 (ost. akt: 2016-02-12 16:48:13)
Migawka z wycieczki do lasu

Migawka z wycieczki do lasu

Autor zdjęcia: Arch. koła

Koło Łowieckie „Pełnia” oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łąkorzu współpracują razem już 20 lat. Zgodnie z wieloletnią tradycją dzieci, opiekunowie i myśliwi odwiedzili leśne zwierzęta.

Stanisław Malinowski, prezes „Pełni”, co roku spotyka się z uczniami łąkorskiej szkoły, by przekazać im wiedzę łowiecko-przyrodniczo-leśną. Dzięki współpracy z „Pełnią” dzieci z Łąkorza uczestniczą w introdukcji bażantów, zakładaniu poletek zaporowych, czy gniazd lęgowych dla kaczek.

Zgodnie z tradycją, dzieci w trakcie tegorocznych ferii wybrały się do lasu. W wycieczce udział wzięło 20 osób, w tym absolwenci łąkorskiej podstawówki.

— Załadowaliśmy karmę dla zwierząt i pod fachowym okiem myśliwych rozwieźliśmy ją i wyłożyliśmy w określonych miejscach — relacjonuje Bożena Malinowska, dyrektorka szkoły podstawowej.

Dzieci zgromadziły aż 500 kg kasztanów, 150 kg ziaren zbóż, 100 kg roślin okopowych (m.in. marchwi, ziemniaków) i 50 kg siana. Zawsze po rozwiezieniu pożywienia po terenie leśnictwa Wąkop, nastaje czas na mini biesiadę. Było ognisko, kiełbaski i gorąca herbata.

sm, kajoo


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages