Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Sto lat dla redakcji szkolnej gazetki

2016-02-23 11:35:24 (ost. akt: 2016-02-23 11:42:42)
Zespół redakcyjny szkolnego Kurierka

Zespół redakcyjny szkolnego Kurierka

Autor zdjęcia: Paulina Wrzosek

W Szkole Podstawowej w Lipinkach podczas apelu świętowano urodziny gazetki szkolnej Kurierek. Bardzo miłym akcentem było sto lat dla całej redakcji, które zabrzmiało na zakończenie imprezy.

Nasza szkolna gazetka ,,Kurierek” obchodziła 14 urodziny. W tym roku uczniowie klasy IV przygotowali randkę w ciemno pod tytułem "Spotkanie z tajemniczą Walentynką i tajemniczym Walentym"

Po części artystycznej Michał Bytner z klasy V przeczytał krótką informację o historii szkolnej gazetki, a na forum całej społeczności zaprezentował się zespół redakcyjny, który systematycznie pracuje i jest bardzo zaangażowany w życie szkoły.

Uczniowie zostali obdarowani skromnymi słodkościami a na końcu wszyscy biesiadowaliśmy przy urodzinowym torcie.
Bardzo miłym akcentem było Sto lat, które zabrzmiało na zakończenie imprezy.
W tym roku szkolnym zmieniła się częstotliwość wydawania gazetki, a tym samym objętość. Gazetka ukazuje się co dwa miesiące i liczy 20 stron. Każdy numer zawiera artykuły z życia naszej szkoły oraz najważniejsze informacje wynikające z kalendarza. Zawsze mamy dużo zdjęć z imprez szkolnych, co cieszy się zainteresowaniem uczniów i rodziców. Z rubryk stałych mamy kolorowanki tematyczne do wydarzeń, wywiad z wybranym nauczycielem prezentację klasy — w każdym numerze innej, kącik sportowy, przepis kulinarny, dowcipy i zagadki, kalendarium świąt nietypowych. Pozostała część to przede wszystkim relacje młodych dziennikarzy z życia naszej szkoły.

W skład zespołu wchodzą uczniowie klas IV - VI: Agnieszka Laskowska, Martyna Otremba, Agata Sudoł, Wiktoria Knozowska, Oliwia Projs, Janusz Wójtewicz, Wiktor Jarząb, Patryk Smarz, Jakub Kopczyński, Julianna Grunberg, Agata Kamińska, Natalia Niczyporuk, Kamil Ziółkowski, Michał Bytner, Julia Śliwińska, Wiktoria Kosińska.

Swoją pomocą służy nam niezawodnie Pani Danuta Szram, która prowadzi korektę przed ostatecznym wydrukiem.
Podziękowania składamy także Pani dyrektor naszej szkoły oraz wszystkim nauczycielom, którzy piszą notatki ze swoich działań z klasami i dostarczają foto z imprez.

Za pomoc w zorganizowaniu imprezy walentynkowo-urodzinowej składamy podziękowania całej ekipie z kuchni, Panu Jerzemu Kowalkowskiemu i Pani Paulinie Wrzosek
Bardzo jestem dumna z całego zespołu redakcyjnego i pragnę wszystkim uczniom podziękować za czas, który poświęcają, za pomoc i zaangażowanie, bo tylko dzięki nim tyle lat udaje nam się to pisemko utrzymać, a tym samym tworzymy kronikę naszej szkoły. Moim największym marzeniem jest dotrwać do pełnoletności Kurierka, czyli do 18 lat.

Teresa Ziętarska SP Lipinki

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages