środa, 26 września 2018. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Radni podwyższyli pensję wójta Arkadiusza Dobka

2016-02-26 15:56:02 (ost. akt: 2016-02-27 09:38:39)
Radny Dembek (drugi z prawej) złożył wniosek o podwyżkę pensji wójta Dobka (z lewej)

Radny Dembek (drugi z prawej) złożył wniosek o podwyżkę pensji wójta Dobka (z lewej)

Autor zdjęcia: Kasia Ochocka

Dziś, 26 lutego, odbyła się sesja Rady Gminy Biskupiec. Do porządku obrad większością głosów dodano jeden punkt — uchwałę o wynagrodzeniu wójta.

Wniosek o dopisanie tej uchwały złożył Jerzy Dembek, wiceprzewodniczący Rady Gminy, argumentując tę propozycję m.in. spadkiem zadłużenia gminy i czynionymi inwestycjami.

Jerzy Czapliński i Piotr Łukaszewski zaprotestowali przeciwko proponowanej uchwale. Tłumaczyli, że jest za wcześnie na takie decyzje, że gmina przeznacza mniejszą kwotę na inwestycje, niż w latach poprzednich i że temat powinien zostać dogłębnie przedyskutowany.

Barbara Tęgowska, przewodnicząca Rady wyjaśniła, że temat ten szeroko omawiano na Wspólnym Posiedzeniu Komisji przed sesją. Ostatecznie punkt znalazł się w porządku obrad.

12 radnych głosowało za zmianą pensji szefa gminy Biskupiec. Wyniesie ona 11.592 zł brutto (wynagrodzenie zasadnicze — 5.900 zł, dodatek funkcyjny — 1.900 zł, dodatek specjalny (35%) — 2.730 zł, dodatek za wieloletnią pracę (18 proc.) — 1.062 zł.

Wcześniej wójt zarabiał 10.215 zł brutto miesięcznie.

Katarzyna Ochocka

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (87) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Maria #1946500 | 83.16.*.* 4 mar 2016 17:43

  Po przeczytaniu wszystkich komentarzy nie sposób oprzeć się wrażeniu, że wójt Dobek jest bardzo źle oceniany. Moim zdaniem wynika to głównie z fatalnego stylu sprawowania władzy przez wójta i braku szacunku dla obywateli naszej gminy. Promowanie się nieustanne na stronie Urzędu jest tego przykładem. Panie wójcie - trochę pokory i skromności. Jest Pan dla ludzi, którzy Pana wybrali i dla tych pozostałych też. To, że coś stara się Pan robić to zwykła powinność na tym stanowisku ale na razie to bardzo mało zostało zrobione.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. mandaryn #1946251 | 83.19.*.* 4 mar 2016 12:19

   ok mogę być jak twierdzisz ograniczony i jasnowidz ale twierdzę że jesteś na tym samy etapie myślenia co Ja .Doskonale wiesz że startowanie z komitetu nie świadczy o tym że jesteś z tej partii.Znam z widzenia Dobka gdyż kiedyś byłem pytać się o opał na Lipowej Górze , i wiem że mieszkańcy dobrze wybrali tylko trzeba dać mu szansę a nie się czepiać o byle co .A na koniec kadencji wtedy można wylewać pomyje i rozliczyć go, a tu dopiero minął rok .A oceniają Ci co albo nic nie robią albo sami mają coś za skórą no albo mają parcie do władzy !!!! Uważam że nie ma co dalej pisać gdyż szkoda zdrowia i nerwów gdyż każdy piszący ma rację i basta

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. mójtwój #1945908 | 83.31.*.* 4 mar 2016 00:14

   Panie S... a może by tak młodym zwolnic stanowiska pracy??pan ma stałe utrzymanie z naszych podatków co m-c, sklepik,etat radnego ,żona ma etat... co dwiema łyżkami pan jada ,łatwo mozna zachłysnąć sie...

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. mandaryn #1945493 | 83.12.*.* 3 mar 2016 16:28

   Po co się nakręcać przecież te komentarze piszą osoby które były przy korycie a tylko zmieniają nazwy i swoją nienawiść wylewają pomyjami na drugich .Jeszcze się nie urodził taki który wszystkim dogodzi .Dajcie spokój z tym Szwarcenowem przecież od lat wiadomo co tam się działo .Jakoś Wójta Kazimierza żona ,pasierb,szwagry ,bratowe a ile pociotek pracowało i pracuje i nikomu nie wchodzili w drogę a co winna jest żona Dobka .Wybraliście go na Wójta i oceńcie go za 3 lata a teraz dajcie mu się wykazać .Śp.Wójt pracował kilka kadencji a ten dopiero rok .A najgorsze że nie trzyma palca w dupie koniczynce i to jest cały szkopuł .A ja się bardzo cieszę że nie trzyma z nim sztamy ..............no i ch.j na tyle

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. cos za cos #1944800 | 188.146.*.* 2 mar 2016 20:34

    Można się spodziewać, że radny Skjuzjus wystawił laurke za fotel dyrektora dla żony w jednej ze szkół w której wójt ogłosił. Czas pokaże kto wygra konkurs.

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (87)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages