Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Święto lasu i gwary lubawskiej

2016-05-02 15:34:29 (ost. akt: 2016-05-02 15:53:27)
Pełne śmiechu wbijanie gwoździa na czas

Pełne śmiechu wbijanie gwoździa na czas

Autor zdjęcia: Kasia Ochocka

Miniona niedziela w Łąkorzu upłynęła pod znakiem wielu atrakcji. Najpierw otwarto wystawę w Muzeum Lokalnym pn. "Leśna Izba", następnie rozstrzygnięto konkurs plastyczny, a na końcu odbył się II Festiwal Gwary Lubawskiej.

Wystawę oraz konkurs plastyczny pn. „Leśne wiosenne pejzaże” Stowarzyszenia Ochrony Przyrody i Dziedzictwa Kulturowego z Łąkorza zorganizowało z okazji Dnia Lasu.

W kategorii klas I — III zwyciężyła Zuzanna Krause ze szkoły podstawowej w Krotoszynach, drugie miejsce zajęła Julia Kądziela z Zespołu Szkół w Kurzętniku, a trzecie Oliwia Sobolewska, która reprezentowała bibliotekę w Łąkorzu. Wyróżnienie natomiast przyznano Marcie Hejka (SP w Krotoszynach).

W kategorii klas IV — VI nagrodę za najlepiej wykonaną pracę otrzymała Paulina Jamroży z Zespołu Szkół w Kurzętniku. Drugie miejsce przyznano Kindze Kamińskiej z podstawówki w Krotoszynach, a trzecie Natalii Plichcie, również reprezentującą Krotoszyny. Wyróżnienie przypadło Zuzannie Marchlewskiej ze szkoły w Gwiździnach.

Wśród prac gimnazjalistów wyróżnienie trafiło do Katarzyny Wieczorek ze szkoły w Mrocznie.

Kolejnym punktem dnia pełnego atrakcji był wspomniany Festiwal Gwaru Lubawskiej. Najwyższą ocenę za całokształt (m.in. stroje, fonetykę, dobór słów, etc.) otrzymały uczennice ze Szkoły Podstawowej w Radomnie. Drugą z kolei była Irena Gugała, a trzecią lokatę przyznano uczennicom z Zajączkowa.

Czwarte i piąte miejsce trafiło kolejno do Mateusza Czaplińskiego i Antoniego Bałaszewicza. W międzyczasie można było wziąć udział w często zabawnych konkurencjach, nie zabrakło również kramów z pamiątkami i poczęstunkiem.

Kasia Ochocka

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages