Piątek, 17 sierpnia 2018. Imieniny Anity, Elizy, Mirona

Strażackie święto w Biskupcu Pomorskim

2016-05-10 23:47:05 (ost. akt: 2016-05-11 00:04:55)
Migawka z uroczystości w Biskupcu

Migawka z uroczystości w Biskupcu

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Dzień św. Floriana strażacy ochotnicy z Biskupca Pomorskiego świętowali we własnym gronie podczas środowiskowej uroczystości.

Ważną rolę w ich działalności odgrywają sponsorzy i właśnie ich zaproszono na lokalny Dzień Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się w biskupieckim kościele pw. św. Jana Nepomucena, po czym korowód ze sztandarem przeszedł pod remizę. Brać strażacką — seniorów i młodzieżówkę oraz gości powitał dh Jan Atłachowicz, naczelnik OSP.

Podczas naszych działań potykamy się z nieszczęściami, które dotykają społeczeństwo. Właśnie w tych trudnych sytuacjach pojawiacie się dniem i nocą na dźwięk syreny alarmowej, narażając swoje zdrowie i życie. Za to wam dziękuję, gratuluję takiej postawy — mówił naczelnik jednostki.

W imieniu zarządu jednostki naczelnik podziękował również wielu darczyńcom, do których zalicza się gospodarz gminy Arkadiusz Dobek. Po części oficjalnej strażacy oraz goście spotkali się przy wspólnym stole.
Nadmienić trzeba, że jednostka z Biskupca zalicza się do grona najlepszych w powiecie. Szczególnie w ostatnich tygodniach ochotnicy uczestniczyli w wielu akcjach ratowniczych, zdobywając sobie zaufanie społeczeństwa. ul
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages