Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Szkoła w Lipinkach laureatem wojewódzkiego konkursu „Mały Ornitolog”

2016-06-29 18:59:18 (ost. akt: 2016-06-29 16:03:33)
Mali ornitolodzy z panią Elżbietą Kapustą

Mali ornitolodzy z panią Elżbietą Kapustą

Autor zdjęcia: Nadesłane

W Muzeum Przyrody w Olsztynie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom wojewódzkiego konkursu „Mały Ornitolog”. Uczestniczyli w niej również delegaci ze Szkoły Podstawowej im. J. Tuwima w Lipinkach (gmina Biskupiec).

W konkursie wzięło udział ponad 2500 dzieci z 35 przedszkoli i szkół podstawowych Warmii i Mazur. Kapituła konkursu przyznała 17 równorzędnych nagród, wśród których znalazła się Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Lipinkach, reprezentowana przez Agatę Sudoł i Mateusza Wasilewskiego.

Konkurs polegał na zamieszczaniu fotoreportażu na stronie internetowej szkoły z obserwacji ptaków podczas zajęć terenowych, jak również samodzielnych obserwacji dzieci. Informacje dotyczyły każdego obserwowanego ptaka: gatunku, nazwy, wyglądu, wydawanych odgłosów, opisu jego zachowania w danym momencie i cech, po których można go najłatwiej rozpoznać.

Efektem tych działań było zwrócenie uwagi dzieci na bioróżnorodność ornitofauny w najbliższej okolicy szkoły i ich miejsca zamieszkania. Uczestnicy konkursu samodzielnie redagowali swoje obserwacje, które znalazły się na stronie szkoły.
Wręczanie nagród poprzedzone było prelekcją dyrektora Muzeum „Ptaki – nowe gatunki lęgowe na Warmii i Mazurach”. Uczestnicy zwiedzali wystawy oraz skorzystali ze słodkiego poczęstunku.

Cieszymy się z osiągniętego sukcesu. Zamierzamy dalej zamieszczać nasze obserwacje. Efektem wrażliwości na przyrodę są dwa wydarzenia, dzięki którym uratowaliśmy pisklęta bociana białego i sierpówki. Bocian wypadł z gniazda w Babalicach i trafił do ornitologa, który w profesjonalny sposób czuwa nad jego rozwojem i zdrowiem.

Znaleziona przy szkole sierpówka (gołąb) jako pisklę była pozbawiona wszystkich piór z ogona i skrzydeł oraz większości tułowia. Dzięki właściwej opiece pióra odrosły i ptak w bardzo dobrej kondycji odzyskał wolność i został wypuszczony na wolność.

Nauczyciel przyrody – Elżbieta Kapusta


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. +++++++ #2018734 | 164.127.*.* 29 cze 2016 22:11

    Gratulacje dla dzieci, szkoły i opiekuna. We wszystkich działaniach zauważalna wrażliwość i konsekwencja a tego potrzeba zarówno przyrodzie jak i tym młodym ludziom.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages