Sobota, 7 grudnia 2019. Imieniny Agaty, Dalii, Sobiesława

Piknik z zapachem gęsiny w Biskupcu Pomorskim

2016-07-01 11:37:22 (ost. akt: 2016-07-01 11:49:37)
Święto Gęsi jest zawsze okazją do darmowych degustacji

Święto Gęsi jest zawsze okazją do darmowych degustacji

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Niebawem w Biskupcu Pomorskim zapełni się gośćmi, którzy zjadą na Święto Gęsi — jedną z największych imprez plenerowych w powiecie nowomiejskim. Będzie to trzynasta edycja festiwalu z zapachem gęsiny, którego organizatorem od początku jest Iławskie Stowarzyszenie Producentów Gęsi przy współpracy wójta biskupieckiej gminy. Krystyna Ziejewska, prezes ISPG zaprasza w niedzielę 17 lipca 2016 roku.

Tradycyjnie w przeddzień święta, 16 lipca o godzinie 16, w biskupieckim ośrodku kultury odbędzie się konferencja dla producentów rolnych i wszystkich innych zainteresowanych z udziałem specjalistów różnych branż związanych z branżą drobiarską, a także warsztaty kulinarne prowadzone prze doświadczonego kucharza Pawła Sulskiego.

Na wszystkich, którzy zdecydują się spędzić niedzielne popołudnie, 17 lipca na Święcie Gęsi będzie czekało sporo atrakcji artystycznych i kulinarnych. — Będą degustacje, kiermasze, wystawa maszyn rolniczych, występy i konkursy, a także sklepik z gęsimi wyrobami — zapowiada Krystyna Ziejewska, główna organizatorka przedsięwzięcia.

Już od godziny 11 będzie okazja do zabawy dla najmłodszych. Przygotowano dla nich sporo atrakcji.
Otwarcie oficjalne Święta Gęsi i przywitanie gości odbędzie się godzinie 14, po czym rozpocznie się pierwszy konkurs kulinarny z udziałem Kół Gospodyń Wiejskich oraz wszystkich innych chętnych, którzy wcześniej zgłoszą się do iławskiego stowarzyszenia. Przygotowane potrawy ocenią wylosowani przedstawiciele publiczności.

Na godzinę 14.45 zaplanowano Biesiadę Frantowską, a po występie rozpocznie się turniej Gra w Gęś. O 15.40 nastąpi ogłoszenie wyników konkursu kulinarnego z wręczeniem nagród. Następnie trwał będzie blok rozrywkowy, który powinien zadowolić zarówno najmłodszych, jak i trochę wcześniej urodzonych. O godzinie 20.30 na estradzie pojawi się zespół Get Light, a po nim gwiazda wieczoru — Elektryczne Gitary. Jako ostatni na tegorocznym Święcie Gęsi zagra zespół CamaSutra, przy którym będzie zabawa pod chmurką.
Patronat medialny nad imprezą sprawuje "Gazeta Nowomiejska"
Stanisław R. Ulatowski


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages