Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Biblioteka w Szwarcenowie z myślą o czytelnikach

2016-07-22 10:09:00 (ost. akt: 2016-07-22 13:08:50)
Grupa czytelników

Grupa czytelników

Lato to czas na odpoczynek, podróże i wycieczki. Odpoczywamy wtedy od pracy i nauki, jednak nie odpoczywamy od książek i czytania.

Biblioteka w Szwarcenowie, jak zwykle nie pozwala swoim czytelnikom na nudy, organizując różnego rodzaju wyjazdy i spotkania. Choć szwarcenowska biblioteka, to mała instytucja, jednak dzieje się w niej wiele. Spośród ciekawych wydarzeń zorganizowanych przez Justynę Roznowską – przedstawimy kilka, które należały do najbardziej atrakcyjnych.


Dzięki współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną i Instytutem Książki, 15 czerwca odbyło się spotkanie z Agnieszką Frączek w GBP w Biskupcu. Agnieszka Frączek jest znaną pisarką dla dzieci, na jej spotkanie przybyły przedszkolaki z terenu gminy. Korzystając z pięknej pogody duża grupa czytelników dwukrotnie wybrała się do Siemian, gdzie zobaczyła Stajnię Koni Wyjątkowych. Historię podopiecznych zwierząt, które nie miały łatwego życia opowiedziała Beata Nickel. Z myślą o zwierzętach nie zapomnieliśmy wziąć dla nich smakołyków tj. marchewkę, jabłka i karmę dla kotów. Jak zawsze na koniec imprezy było ognisko i zabawy.

Nasza Biblioteka z myślą o dzieciach zorganizowała również Noc w Bibliotece, 24 czerwca, gdzie obok zabaw z ulubionymi tekstami literackimi czekało na dzieci wiele atrakcji, m.in. wyjazd do Jamielnika na uroczystość Nocy Świętojańskiej, na którą zostaliśmy zaproszeni przez Elżbietę Olszta, jamielnicką bibliotekarkę. To za jej namową członkinie szwarcenowskiego DKK założyły ludowe stroje.

Niemałą frajdę przeżyli czytelnicy oraz mali aktorzy ze szwarcenowskiej Grupy Teatralnej „Chochliki”, która działa przy bibliotece. Natomiast 28 czerwca odwiedziła bibliotekę Joanna Ziętarska, 17-letnia aktorka, która zagrała filmową rolę „małej ciotki” w „Magicznym Drzewie” reżyserowanym przez A. Maleszkę. Młodzi aktorzy zaprezentowali umiejętności teatralne przy stoliku, w sztuce „Semiramida” oraz mogli usłyszeć jak wyglądała aktorska droga Joasi.

W ramach akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”, 13 lipca przybyli na rowerach z rewizytą do Szwarcenowa czytelnicy i bibliotekarze z Gorynia i Jędrychowa. Spotkanie to, było okazją do wymiany doświadczeń i poznania nowych zakątków.
Biblioteka w Szwarcenowie

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna[ewyd


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages