środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Piknik po szlachecku w Wardęgowie

2016-08-01 16:03:04 (ost. akt: 2016-08-01 16:16:58)

Autor zdjęcia: Nadesłane

Kolejne widowisko historyczne przygotowywane jest w Wardęgowie. Tym razem w sobotę 13 sierpnia, w dworku u p. Mirka Chodaka odbędzie się impreza pod nazwą „Pan Jakub, czyli ostatni Zajazd na Wardęgowo”.

Spotkanie o zabarwieniu szlacheckim rozpocznie się o godzinie 16 powitaniem gości. Pół godziny później ruszy widowisko historyczne „Pan Jakub i Zajazd na Wardęgowo”. O godzinie 17 odtańczony będzie polonez na zgodę narodową, po czym rozpoczną się zabawy szlacheckie dla dzieci i dorosłych, pokazy konne, i o godzinie 19.30 występ grupy cyrkowej Heca z Lipinek.

Następnie o godzinie 20 wszystkim gościom zaproponowany będzie kolejny pokaz konny, ale w rytm poloneza i teatr ognia. O godzinie 21 można będzie pośpiewać przy ognisku. Nie byłoby imprezy plenerowej bez kramów, które doskonale podkreślają koloryt imprezy. Nie zabraknie stoisk z rękodziełem artystycznym oraz z przysmakami swojskiej kuchni.

Patronat medialny nad historycznym piknikiem objęła „Gazeta Nowomiejska”, natomiast organizatorami przedsięwzięcia są: Grupa Porozumienie Wardęgowo-Ostrowite, Stowarzyszenie Dla Ostrowitego i Okolic „Iskra Wzajemności”, LGD Ziemia Lubawska oraz wójt gminy Biskupiec. ul

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages