Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Dożynki w Biskupcu z gwiazdą wieczoru — zespołem IRA

2016-08-28 22:30:18 (ost. akt: 2016-08-28 22:47:16)
Wieniec z Podlaska i jego autorzy

Wieniec z Podlaska i jego autorzy

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Sobotnie popołudnie w Biskupcu Pomorskim zdominowała gminna impreza dożynkowa. Niewątpliwie hitem kulturalnym święta plonów był koncert znanego zespołu IRA, na którego występ przybyło kilka tysięcy osób.

Jak tradycja każe, dożynki gminne w Biskupcu zapoczątkowała msza święta koncelebrowana z udziałem oficjalnych gości i parafian. Potem korowód z wieńcami przeszedł do amfiteatru, gdzie rozpoczęła się część oficjalna dożynek.

Wszystkich zgromadzonych przywitał wójt Arkadiusz Dobek, gospodarz gminy, który przypomniał, że dożynki są jedną z naszych najpiękniejszych narodowych tradycji. — Przypominają one, że dzięki ciężkiej pracy rolników, codzienne na nasze stoły trafia chleb — mówił wójt gminy. Następnie głos zabierali oficjalni goście.

Dożynki są zawsze okazja do uhonorowania ludzi związanych z pracą na roli. Wymienimy ich na łamach piątkowej „Gazety Nowomiejskiej”, patrona medialnego dożynek. Ale już teraz można podkreślić, że wśród wyróżnionych znaleźli się starostowie dożynkowi — Katarzyna Rutkowska z Wonny i Henryk Kardyś z Lipinek.

Rywalizacją budzącą zawsze sporo emocji jest konkurs wieńców, a trzeba przyznać, że kompozycje były one w tym roku wyjątkowe. Pierwsze miejsce komisja przyznała Podlaskowi, drugą lokatę otrzymała Wonna, a trzecią Lipinki. Ogłoszono także wyniki współzawodnictwa sołectw pn. „Aktywni dla Gminy”. Tu niepokonanym okazał się Łąkorz, przed Babalicami ze wsią Sędzice i wsią Wonna.

Po oficjałce na scenie wystąpili młodzi artyści, mieszkańcy biskupieckiej gminy oraz zespoły muzyczne. Wszyscy jednak czekali na gwiazdę — zespół IRA. zespół ten został gorąco przyjęty przez dożynkową widownię. Bywalcy imprez w Biskupcu zgodnie uważali, że takiej ilości widzów amfiteatr jeszcze nie gościł. Bardzo pozytywnym akcentem ze strony członków zespołu była możliwość zrobienia sobie wspólnego zdjęcia, zdobycia autografu i zakupu płyty. Właśnie wielu fanów skorzystało z takiej okazji.

Trzeba również wspomnieć, o tradycyjnym pokazie fajerwerków zadedykowanym gościom imprezy. Nie trzeba też zapomnieć o strażakach ochotnikach, którzy nie tylko przygotowali smakowitą grochówkę, ale również na imprezie wypełniali swoje obowiązki porządkowe.
ul
Wójt gminy Biskupiec w towarzystwie starostów dożynkowych

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Misiu #2055394 | 91.94.*.* 29 sie 2016 19:14

  Tak zorganizowanych dożynek życzymy wójtowi co rok zaczynając od mszy świętej aż do końca.WIELKIE BRAWA I Podziękowania dla wszystkich którzy się przyczynili do tego sukcesu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Dożynkowi #2055203 | 79.189.*.* 29 sie 2016 15:16

  Wielki szacunek i wielkie brawa dla wszystkich pracowników, pomocników i organizatorów, którzy włożyli dużo pracy i wysiłku by zorganizować to piękne święto dla Rolników. Pozdrawiam serdecznie wszystkich ;)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Irena #2055074 | 79.189.*.* 29 sie 2016 11:23

  Najlepsze Dożynki od lat, tłumy ludzi, świetny koncert, wielkie brawa dla organizatorów! :)))))

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Iza #2055034 | 83.9.*.* 29 sie 2016 10:09

  Wielkie brawa dla Pana wojta super dozynki :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Zocha #2054938 | 83.6.*.* 29 sie 2016 05:23

  Tyle ludzi na dożynkach jak 25 lat mieszkam w Biskupcu nie widziałam. No wiadomo ... IRA. To Wójt zapunktował u wyborców :-)

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages