Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Teraz jeździmy jak po stole...

2016-09-17 19:26:23 (ost. akt: 2016-09-17 19:31:02)
Uroczyste przecięcie wstęgi w Piotrowicach

Uroczyste przecięcie wstęgi w Piotrowicach

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Trzy odcinki dróg powiatowych — Łąkorz-Bielice, Krotoszyny-Szwarceowo i Piotrowice-Biskupiec Pomorski oddano uroczyście do użytku po gruntownej przebudowie.

Wyremontowany odcinek Łąkorz-Bielice liczy 4,2 kilometra. Jezdnia została poszerzona do 6 metrów, przy tym uregulowano pobocza i odnowiono rowy. Ponadto przebudowano chodnik w Łąkorzu i wykonano zatokę autobusową w Bielicach.

Drugi odcinek drogi powiatowej Krotoszyny-Szwarcenowo został odnowiony na odcinku 900 metrów. Wykonawcą tych robót była firma z Brodnicy, a kosz całkowity oblicza się na 2 miliony 100 tysięcy złotych. Wsparcie finansowe budżetu państwa na wymienioną inwestycję, z programu tzw. Schetynówek, wyniosło 50 procent kosztów. Pozostałe koszty pokryło po połowie starostwo nowomiejskie i gmina Biskupiec.

Kolejną drogą, którą oficjalnie otwarto przecinając wstęgę, jest odcinek od granicy powiatu w Piotrowicach do skrzyżowania w Biskupcu Pomorskim. Nowy dywanik położono na długości prawie 6 kilometrów, co w sumie kosztowało 2 miliony 119 tysięcy złotych. Zakres prac obejmował także przebudowę chodnika w Biskupcu. Także w tym przypadku połowę kosztów pokrył budżet państwa, resztę pieniędzy (po 522 tysiące) wyłożyło starostwo i gmina Biskupiec. Przy okazji za kwotę 35 tysięcy złotych Zarząd Dróg Wojewódzkich wyremontował skrzyżowanie w Biskupcu. ul

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (21) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mika #2071011 | 83.16.*.* 22 wrz 2016 12:46

  Do komentarza baBa: trzeba może więcej się było uczyć , żeby nie robić takich błędów. To wstyd (piszemy patrz a nie pacz!!!). Powszechnie przyjęta zasada to, że o zmarłych nie mówimy źle ponieważ nie mogą się bronić

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Mika #2070386 | 83.16.*.* 21 wrz 2016 14:22

   Obecny wójt jest wszędzie gdzie robią zdjęcia aby zaistnieć w gazecie czy na stronie Urzędu Gminy. Za chwilę strach będzie otworzyć lodówkę aby tam go nie zobaczyć. Za bardzo się lansuje a za mało robi. Dołożył z kredytu, który gmina zaciągnęła. To wcale nie jest wielka zasługa. Zarabia duże pieniądze więc powinien coś zrobić dla gminy Biskupiec a nie tylko przecinać wstęgi i potem pić kawkę.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   1. oby wat el #2070301 | 83.9.*.* 21 wrz 2016 12:27

    wkurza mnie to ze na imprezach obok wójta zawsze pojawiaja sie bogacze nigdy bidniejsi...choćby to otwarcie czy ta droga to prywata p.w i p.z???są sołtysi tych wsi gdzie było otwarcie , czemu oni jako nasi przedstawiciele nie przecinali wstęgi???z urzędów było wystarczajaco ale ze wsi zwykłych użytkowników zabrakło,nawet pierwszy lepszy przejezdny tez powinien byc zaproszony do otwarcia tej drogi- oby bezpiecznej...myslę że pokropiona to bezpieczna bedzie jak nie to wina plebana...

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. Sergio #2069775 | 83.6.*.* 20 wrz 2016 16:31

     Drogi fajne. Szkoda tylko, że linie nie są zrobione na całych wyremontowanych odcinakach. Wielu mieszkańców na to zwraca uwagę. Wiadomo, że na powiatówkach nie trzeba, ale można. Jeździłoby się w jesienne wieczory i poranki jeszcze lepiej i bezpieczniej. Ogólnie to trzeba podziękować i Wójtowi z Radą Gminy i Staroście z Radnymi powiatowymi z naszej gminy. Cieszy to, że po kadencjach gdzie współpraca między tymi organami wyglądała dość słabo teraz jest lepiej. Nawet jeśli się lubią, bo to "przeciwnicy polityczni" dla dobra naszej Gminy zadziałali wspólnie i tak powinno być. Teraz jeszcze jest potrzebne wspólne działanie, by ścieżka rowerowa do Bielic został zrobiona asfaltowa, a nie z polbruku. Będzie zdrowiej dla pieszych, biegaczy; lepiej dla rowerzystów i byłoby miejsce gdzie w końcu można by bezpiecznie na łyżworolkach pojeździć, bo kto jeździ po polbruku wie, jak fatalne to jest. Oczywiście nie chcę marudzić w ostateczności jaka będzie ważne by była, ale jeśli można zrobić z trwalszego, tańszego w utrzymaniu i lepszego materiału to dlaczego nie ?

     Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

     1. józefK #2069245 | 95.41.*.* 19 wrz 2016 20:36

      Pani Ireno, to że obecny wójt dokłada do powiatówek jest na plus w 50%, minus jest taki że dokłada z naszego gminnego budżetu (a dokładniej z świeżo zaciągniętego kredytu)... mógłby również dołożyć do autostrad, bo z nich również korzystają mieszkańcy naszej gminy. pozatym to że są robione drogi to zasadniczo obowiązek naszych wybrańców - za to im szczodrze płacimy. a wnikając w szczegóły sensu wydawania naszych pieniędzy - w bielicach zrobiono zatokę autobusową... w sumie to nie w bielicach tylko tuż za bielicami i nie do końca wiadomo komu ona tam w lesie ma służyć - czy może mi ktoś wyjaśnić czemu ma służyć zatoka w lesie? (zapytałbym osobiście na fb wójta ale chyba za dużo pytałem i wójt mnie zablokował, szkoda że nie jest otwarty na dialog ze społeczeństwem).

      Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

      Pokaż wszystkie komentarze (21)

      Zagraj w GRY.wm.pl

      • Goodgame Empire
      • Goodgame Big Farm
      • Goodgame Poker
      • Shadow Kings - The Dark Ages