Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

XVI Dzień Papieski w Szkole Podstawowej w Biskupcu

2016-10-21 12:00:00 (ost. akt: 2016-10-20 16:04:22)

Autor zdjęcia: A. Urban

„Bądźcie świadkami miłosierdzia”- to hasło, pod którym obchodzony jest tegoroczny Dzień Papieski. Przyświecało ono również uroczystej akademii w szkole w Biskupcu Pomorskim przygotowanej przez ks. Krzysztofa Stasala oraz Dorotę Narewską.

Na scenie wystąpili uczniowie z montażem słowno-muzycznym upamiętniającym pontyfikat zmarłego papieża- Jana Pawła II. Przesłanie wskazuje na Boże Miłosierdzie, którym papież kierował się przez całe życie, które głosił wszędzie tam, gdzie był i do którego nakłaniał wiernych podczas całego swojego pontyfikatu. Patrząc na wiarę, nadzieję i piękne czyny papieża każdy z nas powinien się starać być coraz lepszym człowiekiem, z godnością traktującym bliźniego. Występ uczniów przeplatany był pieśniami takimi jak: „Barka” czy „Tak mówił Papież” z akompaniamentem gitarowym księdza i pani Kamili Smolińskiej oraz prezentacją multimedialną przedstawiającą pontyfikat Jana Pawła II.

Tego dnia wręczono też nagrody uczniom, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym z tegorocznym hasłem przewodnim ogłoszonym wcześniej przez organizatorów. W klasach I-III dyplomy oraz nagrody ufundowane przez księdza otrzymali: Agata Bernaciak- IIIa, Agata Stankiewicz- IIIb, Julia Sadowska- IIa. Wyróżniono też prace Natalii Sadowskiej oraz Joanny Kasprowicz z grupy Oa. W klasach IV-VI nagrody otrzymali: Julia Narewska- VIa, Agata Tomczyk-Va, Oliwia Cwyl VIa, zaś wyróżnienie- Mateusz Surmacz-VIb.

Z. Jośko – SP Biskupiec


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages