Czwartek, 23 maja 2019. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej w Biskupcu

2016-10-24 18:00:32 (ost. akt: 2016-10-24 15:30:27)

Autor zdjęcia: A. Urban

„Wczoraj przedszkolaki, dzisiaj pierwszaki” – takie hasło przyświecało uroczystości Pasowania na ucznia pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej w Biskupcu.

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu szkoły uroczystość rozpoczęła wychowawczyni klasy p. Barbara Serwińska witając głównych bohaterów uroczystości. Po niej głos zabrała wicedyrektor szkoły – Alicja Skuzjus serdecznie witając przede wszystkim pierwszoklasistów jak również rodziców, nauczycieli oraz uczniów klas: 0-III. Po powitaniu przewodnicząca SU: Anastazja Dobies przedstawiła program uroczystości oraz zaprosiła gościa w osobie dobrej wróżki. Wręczyła ona dzieciom dary: przyjaźni, uśmiechu, życzliwości, pracowitości oraz ostrożności.

Na scenie pojawiła się też zła wróżka. Obrażona na to, że jej nie zaproszono w gości zamieniła pierwszaków w żółtodzioby. Aby pozbyć się dziobów uczniowie musieli odwiedzić różne krainy i wykonać trudne zadania. Odwiedzili oni po kolei krainę geograficzno-przyrodniczą, muzyczną, edukacji polonistycznej i matematycznej, krainę ruchu drogowego oraz grzeczności deklamując wiersze o ojczyźnie, szkole, przyjaźni, zachowaniu w klasie i na przerwie i bezpieczeństwie na drogach. Śpiewali też piosenki, odgadywali zagadki przyrodnicze oraz wykonywali zadania matematyczne. Z każdej próby wyszli oni zwycięsko, więc dobra wróżka pozwoliła im zdjąć dzioby. Obdarowała ich również prezentami: symbolem pszczoły, klucza wiolinowego serca i sowy, aby pomagali im w codziennym życiu, pracy i nauce.

W dalszej części odbyła się uroczystość ślubowania uczniów na sztandar szkoły oraz pasowania ich na uczniów naszej szkoły przez panią wicedyrektor A. Skuzjus. Tego dnia otrzymali oni „Dyplom pasowania na ucznia”, swój pierwszy dokument- legitymację szkolną, ołówki od kolegów z zerówki, „róg obfitości” od rodziców oraz życzenia od wszystkich kolegów, które w ich imieniu złożyła przewodnicząca SU. Po wyprowadzeniu pocztu sztandarowego pierwszacy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Z. Jośko — SP BiskupiecCzytaj e-wydanie
Podziel się  informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages