Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Pasowanie na ucznia w szkole podstawowej w Ostrowitem

2016-10-25 13:30:12 (ost. akt: 2016-10-25 12:16:09)

Autor zdjęcia: Archiwum SP Ostrowite

W dniu 21 października 2016 roku w murach naszej szkoły odbyło się uroczyste pasowanie dzieci z klasy pierwszej na uczniów Szkoły Podstawowej w Ostrowitem.

Uroczystość ta rozpoczęła się wystąpieniem Pani Dyrektor Barbary Kołpackiej, która powitała wszystkich zebranych i przekazała najlepsze życzenia bohaterom tego dnia od Pana Wójta Arkadiusza Dobek i Pani Sekretarz Julii Baranowskiej. Część oficjalna rozpoczęła się hymnem państwowym. Po hymnie Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego — Szymon Gul powitał zebranych gości, natomiast starsza koleżanka — Amelia Piotrowska wierszem zwróciła się do pierwszaków nawiązując do ich święta. Wreszcie przyszedł czas, aby pierwszoklasiści zaprezentowali swoją wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszych miesiącach nauki. Na tle pięknej dekoracji, z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Wszystkie dzieci były bardzo skupione i wzruszone, świetnie prezentowały się w strojach galowych.

Wzorowo zdały swój pierwszy egzamin udowadniając, że zasłużyły na zaszczytne miano ucznia Szkoły Podstawowej w Ostrowitem. Po programie artystycznym pani dyrektor pasowała uczniów, którzy ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię klasy i szkoły (…)”. Wychowawczyni klasy I — pani Bernadeta Kowalkowska, która przygotowała tę wspaniałą uroczystość wręczyła swoim wychowankom pamiątkowe dyplomy. Pierwszaki otrzymali również upominki. Po odśpiewaniu hymnu szkoły i wyprowadzeniu sztandaru wykonano pamiątkowe zdjęcia. Następnie przyszedł czas na poczęstunek, który dla swoich pociech przygotowali rodzice. Aby tradycji stało się za dość, pierwszaki przy pomocy rodziców posadzili „swoje drzewko” na terenie szkoły. Uroczystość miała podniosły charakter i zapewne zostanie na długo w pamięci 6-latków.

Życzymy pierwszakom samych sukcesów, dotrzymania przyrzeczeń i tego, aby szkoła była dla nich miejscem radosnego zdobywania wiedzy.

SP w Ostrowitem

	http://m.wm.pl/2016/10/orig/dol-342884.jpg

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages